Նախագահ Սերժ Սարգսյանին իր հավատարմագրերն է հանձնել Խորվաթիայի նորանշանակ դեսպանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Խորվաթիայի նորանշանակ դեսպան տիկին Վեսնա Ցվյետկովիչ-Կուրելեցը (նստավայրը՝ Աթենք):
Նախագահը շնորհավորել է դիվանագետին՝ պաշտոնը ստանձնելու առթիվ և հույս հայտնել, որ նա իր փորձն ու գիտելիքները կծառայեցնի երկու երկրների միջև փոխգործակցության հետագա զարգացմանը:
Դեսպան Վեսնա Ցվյետկովիչ-Կուրելեցն ասել է, որ իր երկիրը կողմնակից է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը և սատարում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ջանքերին:

Президент Серж Саргсян принял верительные грамоты новоназначенного посла Республики Хорватия в Армении
Президент Серж Саргсян принял сегодня верительные грамоты новоназначенного посла Республики Хорватия в Армении госпожи Весны Цветкович-Курелец (резиденция в Афинах).
Президент поздравил дипломата с вступлением в должность и выразил надежду, что своим опытом и знаниям она будет служить дальнейшему развитию взаимодействия между двумя странами.
Посол Весна Цветкович-Курелец сказала, что ее страна является сторонницей мирного урегулирования Нагорно-Карабахского конфликта и поддерживает усилия Минской группы ОБСЕ.