ԱԺ նախագահն աշխատանքային այցով մեկնել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններ
Անկախ պետությունների համագործակցության միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի հոբելյանական նիստին մասնակցելու նպատակով Ալմաթիում գտնվող ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունն Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանի գլխավորությամբ մարտի 28-ին աշխատանքային այցով մեկնել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններ: Մարտի 29-ին Սամվել Նիկոյանը Դուբայում հանդիպում կունենա այս երկրի Դաշնային Ազգային խորհրդի նախագահ Մոհամմադ Ահմադ Ալ Մուրի հետ:
Խորհրդարանական պատվիրակությունը Երեւան կվերադառնա մարտի 30-ին:

Парламентская делегация РА во главе с председателем НС Самвелом Никояном, находившаяся в Алматы на юбилейном заседании Совета МПА СНГ, 28 марта отправилась с рабочим визитом в Объединенные Арабские Эмираты (ОАЭ).
Пресс-служба спикера парламента сообщает, что 29 марта Никоян встретится в Дубае с председателем Федерального Национального совета ОАЭ Мохаммадом Ахмадом аль Муром.
Парламентская делегация возвратится в Ереван 30 марта.
Самвел Никоян отправился с рабочим визитом в ОАЭ