Ահարոն Ադիբեկյան. «ԲՀԿ–ն ու ՀՀԿ–ն բավական լուրջ բախման մեջ են»
-Եթե ԲՀԿ-ի ժողովրդին ասեն՝ չնայած դուք շատ եք հավաքել հանրապետականից, բայց ավագանու խորհրդի նիստի ժամանակ պիտի պրն. Բեգլարյանի թեկնածությունը պաշտպանեք, նրանք սուսուփուս կպաշտպանեն,- «Հայելի» մամուլի ակումբում սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանի հետ բանավիճելիս ասել է վիճակագիր Աղասի Արշակյանը։
Ա. Ադիբեկյանը նրան հակադարձել է հետևյալ կերպ.
-Դուք ճշտեք՝ կռվախնձորը որն է։ Քաղաքապետ, առաջին տեղակալներ, թաղապետներ՝ կռվախնձորը սա՛ է։ Բարգավաճն ու Հանրապետականը լուրջ պայքարի մեջ են իրար դեմ։ Ով էլ հաղթի, հաղթում է կոալիցիան։ Բայց այս պահին խոսքը գնում է, թե տեղակալը կամ թաղապետներից քանի՞սը կլինեն Բարգավաճի անդամ, քանիսը՝ ՀՀԿ-ի։ Սա լուրջ կռիվ է։
Ա. Ադիբեկյանն ասել է նաև, որ եթե ընդդիմությունը կարողանա, այս երկու կուսակցությունների կռվից կօգտվի։

Аарон Адибекян: "ППА и РПА в довольно серьезном противостоянии»
-Если членам Процветающей Армении сказать, что вы собрали голосов намного больше, чем РПА, но должны будете в самом авгани защитить кандидатуру Бегларяна от РПА, то они тихо - молча согласятся, - заявил в клубе «Зеркало» статистик Агаси Аршакян.
Дебатировавший с ним социолог Аарон Адибекян счел нужным возразить:
-Вы выясните, в чем яблоко раздора. Мэр, его заместители, префекты? ППА и РПА находятся в серьезном противостоянии. Кто бы неипобедил - побеждает коалиция. Но сегодня вопрос состоит в том, сколько префектов будут членами ППА, сколько - РПА. Это серьезная борьба.
Адибекян заметил также, что оппозиция может поиметь выгоду от противостояния двух членов властной коалиции. Если, конечно, сумеет.