- Մեզանում ձևավորվել է կարծք, որ կան երկու զուգահեռ աշխարհներ՝ իշխանություններ և հասարակություն։ Այսօր հանրությունն օտարված է քաղաքական որոշումներ կայացնելու գործընթացից,-լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է «Քրիստոնեա-դեմոկրատական միություն» կուսակցության նախագահ, Հանրային խորհրդի անդամ Խոսրով Հարությունյանը։ Նա վստահեցրել է, որ Հանրային խորհրդի ձևավորումը ոչ միայն հնարավորություն կտա սոսկ բարձրաձայնել խնդիրները, այլև առաջարկություններ մշակել։
-Այն մասնագետները, ովքեր ներգրավված չեն կառավարական ոլորտում, սակայն իրենց մասնագիտական որակներով չեն զիջում, երբեմն նույնիսկ գերազնցում են կառավարական ոլորտում աշխատողներին, այլընտրանք ձևավորելու հնարավորություն են ստանում,-ասել է Խոսրով Հարությունյանը։
Նա համոզված է, որ Հանրային խորհուրդը հենց այնպես չի ստեղծվել և կարդարացնի իրեն։
Հանրային խորհուրդը առաջարկություննե՞ր է անելու

-У нас сформировалось мнение, что есть два параллельных мира: власть и общество. Сегодня общественность отстранена от процесса принятия политических решений, - сказал во время встречи с журналистами председатель партии «Христианско-демократический союз», член Общественного совета Хосров Арутюнян. Он заверил, что формирование Общественного совета даст возможность не только поднимать проблемы, но и вырабатывать конкретные предложения.
-Те специалисты, которые не входят в сферу управления, но не уступают по своим профессиональным качествам, а иногда даже превосходят работающих в сфере управления, получат возможность формировать альтернативу, - сказал Х.Арутюнян.
Общественный совет сделает предложения?