Սոցհարցում. ԲՀԿ-ն առջևում է
«Եվրոպացի բարեկամներ» կազմակերպությունը (ՀԵԲ) իրականացրել է «Հարցում. նախընտրական պատկերը Հայաստանում» խորագրով հետազոտություն՝ քաղաքացիների հետ անցկացնելով դեմ առ դեմ հարցազրույցներ։ 2012թ. փետրվարի 29-ից մարտի 5-ը ընկած ժամանակահատվածում, սոցիոլոգիական հարցմանը մասնակցել է հատուկ ընտրանքով ընտրված 1602 քաղաքացի:
Հարցին՝ ո՞ւմ կտայիք Ձեր ձայնը, եթե ԱԺ ընտրությունները կայանային այս կիրակի, 27%-ը նշել է ԲՀԿ-ին, ևս 15%-ը պատրաստակամություն է հայտնել ԲՀԿ-ին ձայն տալ այն դեպքում, եթե իր նախընտրած կուսակցությունը չմասնակցի ընտրություններին (երկրորդե քվե): Երկրորդ տեղում  ՀՀԿ-ն է՝ 25%: Հանրապետականին իրենց երկրորդ քվեն պատրաստ են տալ հարցման մասնակիցների 11%-ը: ՀՅԴ-ն, ՕԵԿ-ը, ՀԱԿ-ը և «Ժառանգությունը» ստացել են հարցման մասնակիցների 3%-ի հավանությունը։ Երկրորդ քվեի տարբերակով հետևյալ պատկերն է. ՀՅԴ և ՕԵԿ՝ 4-ական տոկոս, «Ժառանգություն»` 3%, ՀԱԿ` 2%:

ППА опережает соперников – соцопрос
Организация «Европейские друзья Армении» провела исследование на тему «Опрос: предвыборная картина в Армении». В социологических опросах с 29-го февраля по 5-е марта приняли участие 1602 гражданина.
«За кого бы Вы проголосовали, если бы выборы НС состоялись в ближайшее воскресенье?» - на этот вопрос  опрошенные ответили следующим образом:
«ППА» - 27%, при этом еще 15% выразили готовность проголосовать за ППА в случае, если их партия не примет участия в выборах («второй голос»),
«РПА» - 25%, при этом свой «второй голос» РПА готовы отдать 11% опрошенных.
За АРФД, АНК, «Оринац еркир» и «Наследие» готовы отдать свой голос по 3% участников опроса. Что касается «второго голоса», то за АРФД и «Оринац еркир» готовы проголосовать по 4%, за «Наследие» - 3%, а за АНК – 2%.