ՀՀՇ վարչության նախագահ. «Իշխանությունը սուտասան է»
ՀՀՇ վարչության նախագահ Արամ Մանուկյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ խոսել է կիրակի օրը Հայաստանի 39 համայնքներում և մասնավորապես Հրազդան քաղաքում տեղի ունեցած ՏԻՄ ընտրություններից։ Այն տեսարանը, որին ինքն ականատես է եղել, ցնցել է իրեն. «Այն, ինչ ես տեսա Հրազդանում, կարդացել եմ Հյուգոյի, Գորկու, Կաֆկայի գրքերում»։
–Սովը, 5000 դրամը հաղթեց քաղաքացուն,–Արամ Մանուկյանը նման կերպ է բնութագրել Հրազդանում կայացած ընտրությունները։
Նա համոզված է, որ ընտրություններում իշխանության հաղթանակի միջոցը ընտրացուցակներն են, որոնք այդպես էլ չեն համարձակվում հրապարակել։ Ըստ Ա. Մանուկյանի՝ ընտրությունների արդյունքի վրա մեծ դեր են խաղացել նաև ընտրակաշառքների համատարած բաժանումը։
Բանախոսի խոսքերով՝ ընտրությունների ժամանակ իշխանություններից հրահանգված է եղել ոչինչ չանել ընտրատեղամասերում, սակայն մեկ օր առաջ և ընտրությունների օրը դրսում ամեն ինչ արդեն արված էր։
–Սերժ Սարգսյանը ձախողվեց՝ իր քաղաքական խոստումների առումով։ Այս ընտրությունները ապացուցեցին, որ արդար ընտրություններ չեն եղել,–ասել է բանախոսը և հավելել,–իշխանությունը սուտասան է, իշխանությունը ընտրագող է և ապացուցեց, որ այսօր էլ ի վիճակի չէ նորմալ ընտրություններ անցկացնելու։

Арам Манукян: «Власти доказали, что не в состоянии проводить нормальные выборы»
Во время встречи с журналистами председатель правления АОД Арам Манукян коснулся темы прошедших в воскресенье в ряде населенных пунктов Армении выборов в органы местного самоуправления. То, что он увидел в Раздане, потрясло его.
«То, что я увидел в Раздане, читал когда-то в книгах Гюго, Горького, Кафки», - отметил он, добавив, что голод и 5000 драмов одержали победу над гражданином.
Манукян убежден, что средством победы властей на выборах являются избирательные списки, которые так и не осмеливаются опубликовать. По его словам, большое влияние на результат выборов оказали и массовая раздача избирательных взяток.
«В вопросе своих политических обещаний Серж Саргсян допустил провал. Эти выборы доказали, что они не были справедливыми. Власти – лжецы. Они доказали, что не в состоянии проводить нормальные выборы», - отметил Арам Манукян.