«Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Անահիտ Բախշյանը հայտարարել է, որ իրենց կուսկացության անդմաներից մեկը դավաճանել է և 8-րդ տեղամասում կուսակցության հանձնաժողովի անդամների տեղերը տվել է ԲՀԿ-ին և ՀՀԿ-ին։
- Մենք զանգահարեցինք այն մարդկանց, ում անունները Սերյոժա Հարությունյանը՝ 8-րդ տեղամասում մեր ներկայացուցիչը, ցուցակով ներկայացրել էր։ Պարզվեց, որ այդ մարդիկ ԲՀԿ-ից են, նաև՝ ՀՀԿ-ից։ Այդպես իմացանք, որ սրանք մերոնցից չեն։ Երբ մենք Սերյոժային ասացինք՝ դու այս անդամների ցուցակները չես կարող տանել 8-րդ ընտրատարածք, պետք է տանես երաշխավորած մարդկանց ցուցակը, նա հիվանդացավ։ Դիագնոզում գրված է. «Իշեմիկ սրտանոթային նոպա»։ Մենք նույնիսկ երեկոյան իրենց տուն գնացինք, որպեսզի մարդավարի խոսենք, բայց ասացին, որ շատ վատ է։ Իսկ հաջորդ օրը պարզվեց, որ տարել են հիվանդանոց, և բժիշկը թույլ չի տալիս նրան տեսնել,- ասել է Անահիտ Բախշյանը։ Ըստ ԿԸՀ-ում «Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչ Զոյա Թադևոսյանի ՝ դրա հետևանքով 8-րդ տեղամասում իրենց տեղերում ուրիշ մարդիկ են լինելու։
-Փաստորեն, ընտրատեղամասերում «Ժառանգությունն» ունի 439 տեղ, որից 33-ին մենք չենք երաշխավորում,-ասել է նա։
Անահիտ Բախշյանը, սակայն, պնդում է, որ իրենք վստահված անձերի և անձամբ իր միջոցով կվերահսկեն իրավիճակը 8-րդ տեղամասում։
«Ժառանգության» տեղերը ծախե՞լ են

Член фракции НС «Жарангутюн» Анаит Бахшян заявила, что один из членов партии предал их и отдал места членов комиссии их партии на 8-ом избирательном участке «Процветающей Армении» и Республиканской партии Армении.
-Мы позвонили тем людям, чьи имена Сережа Арутюнян (наш представитель на 8-ом участке) представил в списке. Выяснилось, что эти люди из ППА и РПА. Так мы узнали, что они не из наших. Когда мы сказали Сереже «ты не можешь отнести этот список на 8-ой избирательный участок, нам нужен список из проверенных людей», он заболел. В диагнозе говорится: «Приступ ишемической болезни сердца». Мы даже вечером пришли к нему домой, чтобы поговорить по-человечески, но нам сказали, что ему очень плохо. На следующий день выяснилось, что он в больнице и врач не разрешает его навещать, - сказала Анаит Бахшян. По словам представителя партии «Жарангутюн» в ЦИК Зои Тадевосян, по этой причине на 8-ом избирательном участке на их местах будут другие люди.
-Фактически, на избирательных участках у «Жарангутюн» 439 мест, из которых 33 мы не гарантируем, - сказала З.Тадевосян.
Анаит Бахшян заявила, что, тем не менее, посредством доверенных лиц и ее самой ситуация на 8-ом участке будет проконтролирована.
Места «Жарангутюн» были проданы?