ՀՀԿ–ական. «Ցուցակում Հովիկ Աբրահամյանի տեղը Սերժ Սարգսյանի որոշելիք խնդիրն է»
ՀՀԿ շտաբի պետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀԿ համամասնական ցուցակում Ճիշտ կլինի ո՞ր տեղը զբաղեցնի։ «7օր»–ի այս հարցին ՀՀԿ–ական պատգամավոր, ՀՀԿ խորհրդի անդամ Լեռնիկ Ալեքսանյանը պատասխանել է.
–Դա կուսակցության որոշելիք խնդիրն է, ավելի շուտ՝ նախագահի որոշելիք խնդիրն է։ Այն, ինչ հիմա խոսում են, ընդամենը խոսակցություններ են. թե ով որ տեղում կլինի, ոչ ոք չի կարող ասել։
Լեռնիկ Ալեքսանյանն ասել է նաև, որ ինչպես ինքը, այնպես էլ մյուս բոլոր ՀՀԿ–ականները, չգիտեն իրենց «ճակատագիրը», այսինքն՝ լինելո՞ւ են այդ կուսակցության համամասնական ցուցակում, թե՞ ոչ։
–Ոչ ոք որոշակի ոչինչ չգիտի, ժամանակն էլ չէ, որ իմանա։ Երբ ժամանակը գա, կիմանան,–նշել է նա։
Անդրադառնալով մումուլի այն հրապարակմանը, թե այսօր Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀԿ շտաբի հերթական նիստն է հրավիրելու, և որ այդ նիստերին հիմնականում մասնակցում են միայն Աբրահամյանի յուրային պատգամավորներն ու նախարարները, իսկ ՀՀԿ խորհրդի անդամներից շատերը պարզապես չեն իմանում՝ ինչ է կատարվում շտաբում, ավելին՝ տեսակետ կա, որ ՀՀԿ շտաբում այսօր հավաքված են ազգի բարձրաստիճան գործազուրկներն ու ՀՀԿ-ից քշվածները, Լեռնիկ Ալեքսանյանն ասել է.
Շտաբը դեռ չի ձևավորվել, այն ձևավորման փուլում է, իսկ ընդհանրապես, շտաբի նիստերին շտաբի անդամներն են մասնակցում, խորհրդի անդամներն էլ տեղյակ են ձևավորվող շտաբի աշխատանքներից։

Вопрос места Овика Абрамяна в списке должен решать Серж Саргсян – член РПА
«Будет ли правильным включение начальника штаба РПА Овика Абрамяна в пропорциональный список партии?», - с таким вопросом «7or» обратился к депутату парламента от РПА, члену Совета партии Лернику Алексаняну.
«Этот вопрос должен решаться партией, скорее – ее председателем. То, о чем сегодня говорят - пустые разговоры: кто на каком месте будет, никто не знает», - заявил Алексанян.
Он также отметил, что, как и он, так и все остальные члены РПА, не знают своего «будущего», то есть, будут включены в пропорциональный список партии или нет:
«Никто пока ничего не знает – да и не время сейчас для этого. Придет время - все узнают».
Алексанян прокомментировал также публикации в прессе, согласно которым сегодня Овик Обрамян созовет очередное заседание штаба РПА, на которых в основном участвуют только «близкие» Абрамяну депутаты и министры, а многие члены Совета РПА просто не знают о том, что творится в штабе, даже более того, есть мнение, что в штабе РПА сегодня собраны высокопоставленные безработные чиновники страны и изгнанные из РПА.
«Штаб пока находится в стадии формирования, а вообще, на заседании штаба участвуют его члены, члены же Совета партии осведомлены о работе формирующегося штаба».