Արմեն Ռուստամյանը ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնը չի թողնի
Հայ Հեղափոխական Դաշնակցությունը դեռ չի որոշել, թե Արթուր Աղաբեկյանի փոխարեն՝ ո՞վ է ստանձնելու ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնը։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԺ նախագահի հորդորով ՀՅԴ-ն հետ վերցրեց Պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի ու Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովների նախագահների պաշտոններից հրաժարվելու իր դիմումները։ Սակայն Արթուր Աղաբեկյանը հրաժարվեց իր պաշտոնից։
Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Ռուստամյանը, ի տարբերություն Արթուր Աղաբեկյանի, չի հրաժարվի իր պաշտոնից։ Այս մասին «7օր»-ին ասել է ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանը։
-Չի թողնի, որովհետև շատ լուրջ ծրագրեր կան, որոնք պրն. Ռուստամյանն առաջիկայում կներկայացնի: Մեր հասարակությունը ևս մեկ անգամ կհամոզվի, թե ինչքան կարևոր է այդ պաշտոնը պահելը, այդ լծակն ունենալը, որպեսզի նաև էական ազդեցություն ունենանք հայ-թուրքական հարաբերությունների և ԼՂ-ի կարգավորման գործընթացի վրա,- ասել է Ա. Մինասյանը՝ հույս հայտնելով, որ այդ մասին Ա. Ռուստամյանն առաջիկայում առավել մանրամասն կհայտարարի։

Армен Рустамян не оставит пост председателя постоянной комиссии НС по внешним сношениям
АРФД пока не решила, кто сменит Артура Агабекяна на посту председателя постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам.
Напомним, что по совету спикера НС АРФД взяла обратно заявления об отказе от постов председателя постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам и председателя постоянной комиссии НС по внешним сношениям.
Председатель постоянной комиссии НС по внешним сношениям Армен Рустамян, в отличие от Артура Агабекяна, не откажется от своего поста. Об этом «7օր» сообщил член фракции НС АРФД Арцвик Минасян.
-Он не оставит свой пост, так как есть серьезные программы, которые Армен Рустамян представит в ближайшее время. Наше общество еще раз убедится, насколько важно сохранение этого поста, обладание этим рычагом для того, чтобы, в том числе, оказывать существенного влияние на армяно-турецкие отношения и процесс урегулирования Нагорно-Карабахского конфликта, - сказал А.Минасян и выразил надежду, что А.Рустамян в ближайшее время сделает по этому поводу более подробные заявления.