ՀՀ գլխավոր դատախազն այցելել է արցախյան ազատամարտի զոհերի հուշահամալիր
Հաղթանակի տոնի և Շուշիի ազատագրման օրվա առիթով Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանը Ապարանում ծաղկեպսակ է դրել արցախյան ազատամարտի զոհերի հուշահամալիրին։ Գլխավոր դատախազի նախաձեռնությամբ 300 փշատերև ծառ է տնկել հուշահամալիրի հարակից պուրակում։ 100-ից ավելի պտղատու ծառ է տնկվել նաև Չքնաղ գյուղի դպրոցի բակում։

Генеральный прокурор РА посетил мемориал жертвам Арцахской войны
По случаю Дня победы и освобождения города Шуши генеральный прокурор Агван Овсепян возложил в Апаране венок к мемориалу жертвам Арцахской войны. По инициативе генпрокурора в близлежащем к мемориалу сквере было посажено 300 хвойных деревьев. Около 100 плодовых деревьев было также посажено во дворе школы в селе Шеник.