Մանվել Եղիազարյան. «Հայ տղամարդիկ ի ծնե զինվորներ են»
«Արաբո» ջոկատի հրամանատար Մանվել Եղիազարյանը «Ազդակ» ակումբում հրավիրված մամլո ասուլիսի ընթացքում շնորհավորել է արցախյան պատերազմի բոլոր մասնակիցներին։
Եթե ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցում ոչ հայանպաստ որոշում լինի, մի կասկածեք, որ ես որպես առաջամարտիկ զինվոր զենք կվերցնեմ ու կգնամ կռվելու,– հայտարարել է «Արաբոյի» հրամանատարը։
-Հայ տղամարդիկ ի ծնե զինվորներ են, համախբվող են։ Եթե հայ տղամարդիկ համախմբվեն, նրանց հետ կատակ անել չի լինի։ Այսօր մենք ավելի ամուր ենք կանգնած մեր ոտքերին,- ասել է Մ. Եղիազարյանը։ Նա նշել է, որ հայ տղամարդիկ միշտ էլ պատասխանատվություն ունեն հայրենիքի հանդեպ և հարկ եղած դեպքում պատրաստ են ցանկացած պահի դուրս գալ մարտի դաշտ։

Манвел Егиазарян: «Армянские мужчины - прирожденные воины»
Командир отряда «Арабо» Манвел  Егиазарян во время пресс-конференции в клубе «Аздак» поздравил всех участников Арцахской войны.
-Если в вопросе урегулирования Карабахского конфликта будет принято решение, не соответствующее интересам армян, то, не сомневайтесь, - я одним из первых возьму оружие и пойду сражаться, - заявил М.Егиазарян.
-Армянские мужчины прирожденные  воины, и способны объединяться. Если армянские мужчины объединятся, с ними будут шутки плохи. Сегодня мы тверже, чем раньше,  стоим на ногах, - сказал командир   отряда «Арабо». Он  отметил, что армянские мужчины всегда были ответственны перед Родиной и, в случае необходимости, готовы в любой момент выйти на поле боя.