«Բարսելոնա»–«Ռեալ»՝ 2։2. «Բարսա»-ն հաջորդ փուլում է
Բարսելոնայի «Կամպ Նոու» մարզադաշտում ավարտվեց ֆուտբոլի Իսպանիայի արքայական գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակիչ պատասխան հանդիպումը` «Բարսելոնա»–ի» և Մադրիդի «Ռեալ»–ի միջև: Խաղը աչքի ընկավ ոչ միայն դիտարժանությամբմ այլ բաև գոլառատությամբ. Գրանցվեց ոչ ոքի՝ 2։2։
Այս թիմերի միջև կայացած առաջին խաղում 1։2 հաշվով հաղթել էին կատալոնացիները, ուստի երկու խաղերի ընդհանուր հաշվով հաջորդ փուլ անցավ «Բարսելոնա»–ն։

«Барселона» вышла в полуфинал Кубка Испании
«Барселона» сыграла вничью с футболистами «Реала» в ответном матче 1/4 финала национального чемпионата. Матч прошёл на стадионе «Ноу Камп», встреча завершилась со счётом 2:2.
В первом тайме «Барселона» получила преимущество после голов Педро Родригеса и Дани Алвеса. После перерыва «Реалу» удалось отыграться благодаря точным ударам Криштиану Роналду и Карима Бензема.
По сумме двух встреч каталонцы вышли в полуфинал соревнования. В первом матче, который состоялся в Мадриде 19 января, «Барселона» одержала победу над столичным клубом со счётом 2:1.