Կա՛մ քվեարկում եք Հայաստանի օգտին, կա՛մ Անկարայի ու Բաքվի
Փաշինյան Նիկոլի աշխարհաքաղաքական հովանավորներից մեկը` Անկարան ևս մեկ անգամ բացահայտ պաշտպանեց նրան: Նման հայտարարություն Անկարայից արել էին 2021 թվականին:
Ընտրությունների նախաշեմին նման մի աջակցություն էլ Ալիևը կանի: Սա ազգային նվաստացման ցուցադրություն է, քանի որ թուրքերը կարծում են, որ Հայաստանում կա մի խավ, որի վրա իրենց հայտարարությունները դրական ազդեցություն են ունենալու: Հիշե´ք, 2026 թվականի ընտրությունները Հայաստանը թուրք-ադրբեջանական աքցանից փրկելու եզակի շանսերից մեկն է:
Կա՛մ քվեարկում եք Հայաստանի օգտին, կա՛մ Անկարայի ու Բաքվի:
«Ինչպես գիտեք, հունիսի սկզբին Հայաստանում ընտրություններ են անցկացվելու։ Սա կարևոր քայլ կլինի, բայց մենք տեսնում ենք, որ պարոն Փաշինյանն այժմ առաջատար է հասարակական կարծիքի հարցումներում։ Մենք անկեղծորեն աջակցում ենք նրա կառուցողական դերին այս հարցում։ Այս մոտեցումը, այս ցանկությունը պետք է պահպանվի»,-ասել է Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը:

Либо голосуете за Армению, либо – за Анкару и Баку
Один из геополитических покровителей Никола Пашиняна – Анкара – в очередной раз открыто поддержал его. Подобное заявление из Анкары уже делалось в 2021 году.
Накануне выборов аналогичную поддержку окажет и Алиев. Это демонстрация национального унижения, поскольку турки считают, что в Армении существует слой общества, на который их заявления будут оказывать положительное влияние. Помните: выборы 2026 года – один из уникальных шансов вырвать Армению из турецко-азербайджанских клещей. Либо вы голосуете за Армению, либо – за Анкару и Баку.
«Как вы знаете, в начале июня в Армении пройдут выборы. Это будет важный шаг, однако мы видим, что господин Пашинян сейчас лидирует в опросах общественного мнения. Мы искренне поддерживаем его конструктивную роль в этом вопросе. Этот подход, это стремление должны быть сохранены», – заявил министр иностранных дел Турции Хакан Фидан.