Նիկոլ Փաշինյանն ինքն իրեն այսօր հռչակեց որպես կաթողիկոսական տեղապահ՝ հայտարարելով, թե ում է տեսնում Մասյացոտնի թեմի առաջնորդի դերում։ Այս մասին նշել է «Մայր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Անդրանիկ Թևանյանը։
«Ու քանի որ նա մեր Եկեղեցու դեմ հարձակվել է Փաշազադեի հրահանգով, ուստի իր այսպես կոչված«հոգևոր առաջնորդը» հենց Փաշազադեն է»,-ասել է Թևանյանը։
Ով է Նիկոլի «հոգևոր» առաջնորդը (տեսանյութ)
«Ու քանի որ նա մեր Եկեղեցու դեմ հարձակվել է Փաշազադեի հրահանգով, ուստի իր այսպես կոչված «հոգևոր առաջնորդը» հենց Փաշազադեն է»,-ասել է Թևանյանը։

Никол Пашинян сегодня провозгласил себя местоблюстителем католикоса, заявив, кого он видит в роли предстоятеля Масиацотнской епархии. Об этом заявил председатель партии «Мать Армения» Андраник Теванян.
«А поскольку он напал на нашу Церковь по указанию Пашазаде, то его так называемым «духовным лидером» является именно Пашазаде», – отметил Теванян.
Кто является «духовным» лидером Никола (видео)