Ադրբեջանական բենզինի հակառակ կողմը
Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է «խաղաղություն» կոչված իմիտացիաներով զբաղվել, որպեսզի կարողանա 2026–ի խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ խաբել փոքրաթիվ միամիտ զանգվածներին։
Փորձելու է նաև իրեն չհավատացողներին վախեցնել, թե բա՝ եթե ես չմնամ իշխանության, ապա պատերազմ կլինի։
Նիկոլն իմիտացիաների հարցում ապավինում է Էրդողանին ու Ալիևին։ Էրդողանը խոստացել է 2026–ին ընդառաջ խորհրդանշական քայլեր անել Հայաստանի ուղղությամբ։ Ալիևն էլ «ցորեն և բենզին» ծրագրի շրջանակներում է օգնում Նիկոլին, որպեսզի իմիտացիան ճշմարտանման թվա։
Էրդողանն ու Ալիևը հասկանում են, որ Նիկոլի նման նվեր իրենք երբեք չեն ստանալու, դրա համար էլ դողում են նրա աթոռի համար։
Նիկոլն աջակցություն է խնդրում Թուրքիայից ու Ադրբեջանից՝ դիմացը խոստանալով բավարարել նրանց բոլոր նախապայմանները՝ սկսած Սահմանադրության փոփոխությունից մինչև ադրբեջանցիներին Հայաստանում բնակեցնելը։ Էրդողանի, Ալիևի, Փաշինյանի միջև տեղի է ունեցել փոխշահավետ գործարք՝ Հայաստանի հաշվին։
Այս ամենի արանքում ԱԺ պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը, օգտվելով առիթից, փող է աշխատում։ Ադրբեջանական բենզինը նրա հետ փոխկապակցված կազմակերպությունն է բերում։
Սուքիասյանն էլ, Փաշինյանն էլ գիտեն, որ սա ոչ թե խաղաղության շրջանակներում է, ոչ թե բիզնես է, այլ մեկանգամյա քարոզչական ակցիա՝ թոզփչոցի։ Գիտեն, բայց ամեն մեկն իր շահն ունի, փողն էլ, ի տարբերություն բենզինի, հոտ չունի։ 600 տոննա բենզինինն՝ առավելևս։

Обратная сторона азербайджанского бензина
Никол Пашинян продолжает заниматься имитациями так называемого «мира», чтобы накануне парламентских выборов 2026 года суметь обмануть немногочисленные наивные массы.
Он также попытается запугать тех, кто ему не верит, мол, если он не останется у власти, то будет война.
В вопросе имитаций Никол уповает на Эрдогана и Алиева. Эрдоган пообещал в преддверии 2026 года сделать символические шаги в направлении Армении. Алиев же в рамках программы «пшеница и бензин» помогает Николу, чтобы имитация выглядела правдоподобной.
Эрдоган и Алиев понимают, что такого подарка, как Никол, они больше никогда не получат, поэтому и дрожат за его кресло.
Никол просит поддержки у Турции и Азербайджана, взамен обещая реализовать все их предварительные условия – от изменения Конституции до заселения азербайджанцев в Армении. Между Эрдоганом, Алиевым и Пашиняном состоялась взаимовыгодная сделка – за счёт Армении.
На фоне всего этого депутат Национального собрания Хачатур Сукиасян, пользуясь случаем, зарабатывает деньги. Азербайджанский бензин ввозит аффилированная с ним организация.
И Сукиасян, и Пашинян знают, что это не имеет отношения ни к миру, ни к бизнесу, а является разовой пропагандистской акцией – пусканием пыли в глаза. Они это знают, но у каждого свой интерес, а деньги, в отличие от бензина, не пахнут. Тем более – 600 тонн бензина.