ՔՊ-ի միջոցառման համար Համալիրի դահլիճի վարձակալությունը արժեցել է ավելի քան 40 միլիոն դրամ․ մանրամասներ
Նոյեմբերի 22-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում անցկացված «Պետական մարմինների ներկայացուցիչների համաժողով» անունով միջոցառման համար վճարվել է 40 միլիոն դրամից ավելի գումար։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրել է մարզահամերգային համալիրի տնօրեն Կարեն Ղազարյանը։
«Բավականին շատ գումար է վճարվել։ Մարզահամերգային համալիրը փակ բաժնետիրական ընկերություն է, որը այլևս ֆինանսավորում չի ստանում պետությունից և ինքն է իրեն պահում։ Այստեղ ով էլ միջոցառում կազմակերպի՝ վճարում է, և բավականին նորմալ գումար։ 40 միլիոն դրամից ավելի գումար է վճարվել»,–նշեց Ղազարյանը։

Аренда зала в СКК на проведение мероприятия, напомнившего съезд Компартии, обошлась в 40 млн драмов
Более 40 миллионов драмов было потрачено на мероприятие под названием «Конференция представителей государственных органов», прошедшее в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна 22 ноября. Об этом «ФактИнфо» сообщил директор СКК Карен Казарян.
«Спортивно-концертный комплекс – это закрытое акционерное общество, которое больше не получает финансирования от государства и содержит себя самостоятельно. Кто бы ни организовал тут мероприятие, вносит плату и довольно приличную сумму. Уплачено более 40 миллионов драмов», – отметил Казарян.