Էջմիածինցիներն Արգիշտի Մեխակյանի և ՔՊ-ի կցորդների նկարները նետել են գետնին (տեսանյութ)
Հոկտեմբերի 22-ին Վաղարշապատ խոշորացված համայնքում պաշտոնապես մեկնարկեց ավագանու արտահերթ ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավը։
Ավագանու ընտրություններին մասնակցում է 8 քաղաքական ուժ, որոնցից կոնկրետ ՔՊ-ն և դրա թեկնածու Արգիշտի Մեխակյանը քարոզարշավի հենց առաջին իսկ օրվանից և նույնիսկ դրանից առաջ էլ խախտում են նախընտրական քարոզչության կանոնները։
Օգտագործում են վարչական լծակները, Արգիշտի Մեխակյանի և ՔՊ-ի քարոզչական նյութերը հայտնվում են համայնքի սոցիալական էջերում, քարոզարշավից մեկ օր առաջ «բարեգործության» անվան տակ ՔՊ-ն կերուխում է կազմակերպում, օրենքով արգելված հատվածներում ամենուր Արգիշտի Մեխակյանի պաստառներն են փակցնում և այլն։
Ավելին, քարոզարշավը դեռ չսկսած «Մայր Հայաստանի» լիազոր ներկայացուցիչ Արման Ստեփանյանն ահազանգել էր, որ Էջմիածին մտնող մայրուղու երկու կողմերում տեղակայված հենասյուների վրա երկաթե կոնստրուկցիաներ են ամրացվում և կասկած էր հայտնել, որ դա արվում է ՔՊ-ի թեկնածու Արգիշտի Մեխակյանի պաստառները փակցնելու հնարավորություն ապահովելու համար։
Եվ ահա, 7or.am-ի տեսախցիկը երեկ ֆիքսել է, որ այդ հենասյուների վրա իրոք փակցվում են Արգիշտի Մեխակյանի լուսանկարները։
Միևնույն ժամանակ, Էջմիածնով պտտվելով արձանագրել ենք, որ Մեխակյանի բուկլետները քաղաքացիները պատռել և նետել են փողոցներում, իսկ պատերին և այլուր հիմնականում անօրինական փակցված պաստառները պոկել են։ Գետնին էին նետված նաև ընդդիմադրի անվան ներքո, բայց ՔՊ-ին կից գործող «Հանրապետություն» կուսակցության բուկլետները։
Ահա այսպիսի յուրօրինակ կերպով են էջմիածինցիներն իրենց վերաբերմունքն արտահայտում ՔՊ-ի, վերջինիս թեկնածու Արգիշտի Մեխակյանի և ՔՊ-ի կցորդների նկատմամբ։

Жители Эчмиадзина срывают плакаты Аргишти Мехакяна и приспешников ГД (видео)
22 октября в укрупнённой общине Вагаршапат официально стартовала агиткампания на внеочередных выборах в Совет старейшин.
В выборах участвуют 8 политических сил, одна из которых, а конкретнее – партия «Гражданский договор» и её кандидат Аргишти Мехакян, нарушает правила предвыборной агитации с самого первого дня кампании и даже до этого.
Используется административный ресурс, агитационные материалы Аргишти Мехакяна и партии «Гражданский договор» появляются на социальных страницах общины, за день до начала кампании «Гражданский договор» организует застолье под видом «благотворительности», в запрещённых законом местах повсеместно размещаются плакаты Аргишти Мехакяна и т. д.
Более того, уполномоченный представитель партии «Мать Армения» Арман Степанян, ещё до начала предвыборной кампании, сообщил, что на опорах, расположенных по обеим сторонам дороги, ведущей в Эчмиадзин, устанавливаются металлические конструкции, и выразил подозрение, что это делается для размещения плакатов кандидата от партии Гражданский договор Аргишти Мехакяна.
И вот, камера 7or.am вчера зафиксировала, что на этих опорах действительно размещают фотографии Аргишти Мехакяна.
В то же время, в ходе прогулки по Эчмиадзину мы заметили, что граждане рвали и бросали буклеты Мехакяна на улицах, а незаконно размещённые плакаты на стенах и в других местах в основном были сорваны. На земле также лежали буклеты закрепленной за ГД партии «Республика», которая позиционируют себя оппозицией.
Вот так своеобразно жители Эчмиадзина выражают своё отношение к партии «Гражданский договор», её кандидату Аргишти Мехакяну и сателлитам ГД.