Հորդանանում տեղի է ունենալու աշխարհասփյուռ Ռամկավար Ազատական Կուսակցության 25-րդ Պատգամավորական ժողովը
ՀՌԱԿ լրատվական ծառայությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 7-10 Հորդանանի մայրաքաղաք Ամմանում տեղի է ունենալու Ռամկավար Ազատական Կուսակցության 25-րդ Պատգամավորական ժողովը /hամագումար/, որին մասնակցելու է նաև յոթ հոգուց կազմված ՀՌԱԿ պատվիրակությունը' ատենապետ Հարություն Առաքելյանի գլխավորությամբ:
Պատգամավորական ժողովին մասնակցում են պատվիրակներ ԱՄՆ-ից /Ուրուգվայ, Բրազիլիա, Արգենտինա/, Հյուսիսային Ամերիկայից /ԱՄՆ, Կանադա/, եվրոպական կառույցներից /Իսպանիա, Շվեյցարիա, Բելգիա, Անգլիա, Ֆրանսիա, Հունաստան, Կիպրոս/, Մերձավոր Արևելքի կառույցներից /Եգիպտոս, Իսրայել, Սիրիա, Հորդանան, Լիբանան, Իրաք/, ինչպես նաև Ավստրալիայի կառույցի ներկայացուցիչները:
Դիտորդի կարգավիճակով են ներկայացել Հոլանդիան, Նորվեգիան, Չեխիան:
Աշխարհասփյուռ ՌԱԿ Պատգամավորական 25-րդ համագումարին ողջույնի իր ուղերձն է հղել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ինչպես նաև Հայաստանի քաղաքական բազմաթիվ գործիչներ:

В Иордании состоится 25-ое собрание делегатов разбросанной по всему миру Армянской Либерально-демократической партии (АЛДП).
Информационная служба АЛДП сообщает, что 7-10 мая в столице Иордании Аммане состоится 25-ый конгресс делегатов АЛДП, в котором примет участие делегация Либерально-демократической партии Армении во главе с Арутюном Аракеляном.
В конгрессе примут участие делегации из США, Уругвая, Бразилии, Аргентины, Канады, Испании Швейцарии, Бельгии, Англии, Франции, Греции, Кипра, Египта, Израиля, Сирии, Иордании, Ливана, Ирака и Австралии.
В статусе наблюдателей будут Бельгия, Норвегия, Чехия.
Свое приветственное слово 25-му собранию делегатов АЛДП направил президент РА Серж Саргсян, а также многочисленные политические деятели Армении.