Նիկոլը հայտնվել է Թրամփի մայրուղում (տեսանյութ)
Նիկոլ Փաշինյանն ասում է, թե, իբր, ԱՄՆ-ից խաղաղություն է բերել: Ասում է նաև, թե, իբր, Թրամփը Հայաստանի անվտանգությունն է ապահովելու և վկայակոչում Թրամփի ուղին: Մինչդեռ իրականությունն այն է, որ Թրամփը մոռացել է թե՛ իր անվամբ ուղու, թե՛ Նիկոլ Փաշինյանի մասին: Այս մասին հայտարարել է «Մայր Հայաստան» կուսակցության վարչության անդամ Արեգնազ Մանուկյանը։
«Վաշինգտոնում ստորագրվածը Թրամփին պետք էր Նոբելյան մրցանակ ստանալու համար: Չստացավ: Չստացավ ու մոռացավ թե՛ Փաշինյանի, թե՛ իր անվամբ ուղու մասին: Թեև չստանալուց առաջ էլ էր մոռացել, քանի որ Հայաստանը շփոթում էր Ալբանիայի հետ:
Ի դեպ, երեկվա տեսարանը շատ ողորմելի էր: Նիկոլը Թրամփին հիշեցնում էր, որ ինքը Հայաստանի վարչապետն է այնպես, ինչպես, օրինակ, տաքսիստներն են երբեմն ուղևորներին ներկայանում, որ իրենք ոչ թե տաքսիստ են, այլ ժամանակին լավ գործերի են եղել։

Никол оказался на «трассе» Трампа (видео)
Никол Пашинян утверждает, будто привёз из США мир. Он также говорит, что якобы Трамп будет обеспечивать безопасность Армении, ссылаясь на так называемый «путь Трампа». Между тем как Трамп уже забыл и про дорогу, названную в его честь, и про самого Пашиняна. Об этом заявила член правления партии «Мать Армения» Арегназ Манукян.
«То, что было подписано в Вашингтоне, нужно было Трампу для получения Нобелевской премии. Не получил, и забыл как о Пашиняне, так и о дороге, названной его именем. Хотя, если честно, он не помнил и до этого, потому что путал Армению с Албанией.
Кстати, вчерашняя сцена была просто жалкой: Никол напоминал Трампу, что он – премьер-министр Армении. Примерно так же, как таксисты иногда рассказывают пассажирам, что они не просто таксисты, а когда-то воротили делами.