Դպրոցում անչափահաս երեխաներին թմրադեղ տված «բառիգը» կալանավորված չէ
Արարատի մարզի Մխչյան գյուղից ահազանգեր եմ ստանում՝ գյուղի դպրոցում անչափահաս երեխաներին թմրադեղ տված «բառիգը» կալանավորված չէ, կարծես ոչինչ չի եղել։ Իրավապահները որոշել են, որ նրան կալանավորելու կարիք չկա։
Սա է Նիկոլ Փաշինյանի Հայաստանը։
Այո՛, այստեղ հարգարժան հոգևորականները բանտում են, իսկ դպրոցներում թմրադեղ տարածողներները՝ ազատության մեջ։ Հասարակության բարոյական ողնաշարը կոտրում են համակարգված և ծրագրված։
Երեխաների ապագան թունավորողները պաշտպանված են։ Իսկ եկեղեցին՝ հարձակման թիրախում։

Барыга, дававший наркотики несовершеннолетним в школе, не арестован
Из села Мхчян Армавирского марза мне поступают тревожные сообщения: «барыга», снабжавший наркотиками несовершеннолетних в сельской школе, не был арестован – как будто ничего не произошло. Правоохранители решили, что в его аресте нет необходимости.
Такова Армения Никола Пашиняна.
Да, здесь уважаемых духовных лиц помещают в тюрьму, а распространители наркотиков в школах остаются на свободе. Системно и целенаправленно ломается моральный хребет общества.
Отравляющие будущее наших детей под защитой. Церковь же становится мишенью нападок.