Սամվել Կարապետյանը շատ բան է արել ոչ միայն Հայաստանի, այլև Ռուսաստանի տնտեսության համար. Սեմյոն Բաղդասարով (տեսանյութ)
Բարերար, գործարար և հայկական ինքնության պաշտպան Սամվել Կարապետյանի ձերբակալությունը լայն հասարակական աղմուկ է բարձրացրել։ Այս մասին իր տեսաուղերձում նշել է Մերձավոր Արևելքի և Կենտրոնական Ասիայի երկրների ուսումնասիրության կենտրոնի տնօրեն Սեմյոն Բաղդասարովը:
«Սամվել Կարապետյանը շատ բան է արել ոչ միայն Հայաստանի, այլև Ռուսաստանի տնտեսության համար։ Ի՞նչ գործողություններ են ձեռնարկվում նրան ազատ արձակելու համար»,-նշել է նա:

Самвел Карапетян сделал многое не только для армянской экономики, но и российской – Семен Багдасаров (видео)
Арест мецената, предпринимателя и защитника армянской идентичности Самвела Карапетяна вызвал широкий общественный резонанс. Об этом заявил в своем «Telegram»-канале директор Центра изучения стран Ближнего Востока и Центральной Азии Семен Багдасаров.
«Этот человек сделал многое не только для армянской экономики, но и российской. Какие действия предпринимаются для его освобождения?» – отметил он.