Հայաստանի և Ադրբեջանի անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովների ներկայացուցիչները հանդիպել են
Տեղի է ունեցել Հայաստանի և Ադրբեջանի անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովների ներկայացուցիչների հանդիպում։ Քննարկման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են հակամարտության ընթացքում անհայտ կորած անձանց ճակատագրի պարզաբանմանն առնչվող հումանիտար հարցերին։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԱԾ-ն։
Հանդիպման շրջանակում դիտարկվել են տեղեկատվության փոխանակման, ինչպես նաև որոնողական աշխատանքների կազմակերպման և համակարգման հնարավորությունները։
Կողմերը շեշտել են հումանիտար ոլորտում շարունակական երկխոսության կարևորությունը և վերահաստատել իրենց պատրաստակամությունը՝ շարունակելու շփումները՝ ի շահ անհայտ կորած անձանց ընտանիքների։

Состоялась встреча представителей комиссий Армении и Азербайджана по вопросам пропавших без вести лиц
Состоялась встреча представителей комиссий по вопросам пропавших без вести лиц Армении и Азербайджана.
Как сообщает СНБ РА, в ходе обсуждения стороны затронули гуманитарные вопросы, связанные с выяснением судеб пропавших без вести в ходе конфликта.
На встрече были рассмотрены возможности обмена информацией, а также организации и координации поисковых работ.
Стороны подчеркнули важность постоянного диалога в гуманитарной сфере и подтвердили готовность продолжать контакты на благо семей пропавших без вести лиц.