Մարմարիկ գետում հայտնաբերվել է 2 տարեկան Տիգրանի մարմինը. ՆԳՆ
Մարմարիկ գետում՝ Հրազդան ՋԷԿ-ի մոտակա կամրջի մոտ, հայտնաբերել են մայիսի 4-ից որոնվող 2 տարեկան Տիգրան Պետրոսյանի դին։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։
«Այսօր՝ ժամը 10։40-ի սահմաններում, ՆԳՆ փրկարար ծառայության աշխատակիցները Մարմարիկ գետում՝ Հրազդան ՋԷԿ-ի մոտակա կամրջի մոտ, հայտնաբերել են մայիսի 4-ից որոնվող երեխայի դին։ Ցավակցում ենք փոքրիկի հարազատներին, համայնքի բնակիչներին, կիսում կորստյան ծանր վիշտը»,–գրել է նա։
Հիշեցնենք` 2 տարեկան Տիգրանը մայիսի 4–ին Մարմարիկ գետի ափին կորել էր և ծնողներն ունեին կասկածներ, որ հնարավոր է՝ երեխան անզգուշաբար գետն ընկած լինի։
Այդ օրվանից Մարմարիկ գետի երկայնքով քաղաքացիները, հրշեջ- փրկարարները, պարեկները որոնողական աշխատանքներ էին իրականացնում։

Тело 2-летнего Тиграна обнаружено в реке Мармарик
Тело 2-летнего Тиграна, которого искали в Армении с 4 мая, найдено в реке Мармарик. Об этом пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саркисян сообщил в соцсетях.
«Сегодня в 10:40 сотрудники Спасательной службы МВД обнаружили в реке Мармарик, возле моста у Разданской ГЭС, тело ребенка, поиски которого велись с 4 мая», – отметил Саркисян.
Министерство выразило свои соболезнования родным и близким Тиграна.
Напомним, с 4 мая в селе Мармарик и его окрестностях велись поиски 2-летнего ребенка, который, по одной из версий, упал в реку. К поискам были привлечены значительные силы спасателей, полиции и других служб.