«Թավշյա հեղափոխության» նվաճումների մասին. Փաշինյան Նիկոլի ակտիվն ու պասիվը
1. Նիկոլենք քաղաքացուն հազարներով սպանել են, բայց նշում են քաղաքացու օրը։ Հենց սա՛ է հեղափոխական պոպուլիզմը, դեմագոգիան, փարիսեցիությունը, ցիիզմը, լկտիությունը։
2. Քաղաքացու օրը նշվում է անմակարդակ գեղցու մշակույթի կրողներով։ Ճիշտ է, Երևանի Մաշտոցի պողոտայի վրա, փառք Աստծո, արդեն խորոված չի պատրաստվում, բայց միևնույն է Նիկոլ Փաշինյանի գեղցիության հոտը զգացվում է։
3. Նախընտրական կեղծիքներին փոխարինելու են եկել հետընտրական կեղծիքները, երբ վերանայվում են քաղաքացիների տված քվեի արդյունքները՝ ապօրինի հետապնդումների, «անասնագողության», ստվերային գործարքների և մեթոդների օգնությամբ։
4․ Մականունավոր օլիգարխներին փոխարինելու են եկել «հեղափոխական» օլիգարխները՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ։ Ի դեպ, որոշ մականունավորների հետ լավ լեզու են գտել «հեղափոխականներն» ու փայ մտել հետները։ Աննա Հակոբյանը դարձել է «հեղափոխական» օլիգարխիայի խորհրդանիշը։ Նա իր մեջ խտացնում է Ռաիսա Գորբաչովայի և Չաուշեսկուի կնոջ կերպարները։
5․ Կոռուպցիան ու ընտրակաշառքը դարձել են «պետական»։ Գյումրիի ընտրությունները դրա վառ ապացույցն էին։
6․ Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության տարիներին մահը երիտասարդացել է, Արցախը՝ հանձնվել, մեր պետության տարածքը՝ փոքրացել։
7․ «Հեղափոխությունը» բերել է գների աճ, հարկեի և տուրքերի ավելացում, տրանսպորտի թանկացում, արագաչափերի ու տեսախցիկների քանակային ավելացում, պետական պարտքի կրկնապատկում։ Աղքատացել են ՀՀ հպարտ որակված քաղաքացիները, հարստացել են Նիկոլ Փաշինյանը, իր նեղ շրջապատն ու բանկերը։ Փաշինյանի համար քաղաքացին թալանի ու տուգանքի մատերիալ է։
8․ Նիկոլ Փաշինյանը հակադրության մեջ է դրել պետության ու քաղաքացու շահերը՝ վերջինիս ավելի բարձր դասելով։ Այս թեզի տակ կեղտոտ բան կա։ Թուրք–ադրբեջանական թելադրանքներով առաջնորդվող Նիկոլը քարոզչական նախապատրաստական աշխատանք է կատարում, որպեսզի հետագայում հայտարարի, որ հանուն քաղաքացու կարելի է զոհաբերել պետությունը։ Իրականում հա՛մ քաղաքացուն է զոհաբերում, հա՛մ պետությունը։ Ինչպես որ Արցախի դեպքում եղավ։ Այսինքն՝ նա ոչ թե ծայրահեղ ազատական թեզ է առաջ տանում, այլ այդ թեզի տակ սղացնում է իր պրոթուրքական քաղաքականությունը։
9. «Քաղաքացու օր» նշող «հեղափոխականները» կռիվ են տալիս ՀՀ անկախության հռչակագրի դեմ, որը ՀՀ–ի ու ՀՀ քաղաքացու ձևավորման հիմքում է ընկած։

О достижениях «бархатной революции»: актив и пассив Пашинян Никола
1. Николовцы убили тысячи граждан, но при этом отмечают день гражданина. Именно так и выглядят революционный популизм, демагогия, фарисейство, цинизм и наглость.
2. День гражданина отмечается носителями культуры примитивных деревенщин. Правда, на проспекте Маштоца в Ереване, слава Богу, уже не жарят шашлык, но запах деревенщины Никола Пашиняна всё равно ощущается.
3. Предвыборные фальсификации сменились поствыборными, когда результаты голосования граждан пересматриваются с помощью незаконных преследований, «скотокрадства», закулисных сделок и других методов.
4На смену олигархам с прозвищами пришли «революционные» олигархи во главе с Николом Пашиняном. Кстати, с некоторыми из прежних носителей прозвищ «революционеры» нашли общий язык и даже вошли с ними в долю. Анна Акопян стала символом «революционной» олигархии. В ней слились образы Раисы Горбачёвой и жены Чаушеску.
5Коррупция и избирательный подкуп возведены на государственный уровень. Выборы в Гюмри – яркое тому подтверждение.
6При власти Никола Пашиняна смерть помолодела, Арцах был сдан, а территория нашего государства уменьшилась.
7«Революция» принесла рост цен, повышение налогов и сборов, подорожание транспорта, увеличение количества придорожных спидометров и видеокамер, удвоение государственного долга. Провозглашенные гордыми граждане РА обеднели, а Никол Пашинян, его узкое окружение и банки стали обогатились.
8Никол Пашинян противопоставил интересы государства и гражданина, при этом отдавая предпочтение последнему. Под этим тезисом скрывается нечто грязное. Руководствуясь турецко-азербайджанскими указаниями, Никол ведет подготовку информационной кампании, чтобы затем заявить, что ради граждан можно пожертвовать государством. На самом деле он жертвует и гражданином, и государством, как это было в случае с Арцахом. То есть он не продвигает крайне либеральный тезис, а скрывает под этим тезисом свою протурецкую политику.
9. «Революционеры», отмечающие «День гражданина», борются с Декларацией независимости РА, которая лежит в основе формирования как самой Армении, так и её граждан.