Հարցազրույց ՀՀԿ–ական պատգամավոր Կարինե Աճեմյանի հետ
–Ինչպե՞ս եք որակում ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության որոշումը՝ կարճել  Սիլվա Համբարձումյանի գրավոր հաղորդման հիման վրա Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի դեմ հարուցված քրեական գործի վարույթը: Հանրապետական կուսակցությունից ասում էին, որ իրենց կուսակից մարզպետի խնդրին կանդրադառնաք նախաքննության ավարտից հետո։
–Գնահատական ես չունեմ, որովհետև իրենք իրար մեջ...գործը կարճվել է, և իրենք էլ կարծես հաշտվել են, ուրեմն նշանակում է՝ հարց չի կարող լինել։
–Իսկ որպես կին՝ ինչպե՞ս եք գնահատում Սյունիքի մարզպետի արարքը։
–Ես չեմ տեսել, և ընդհանրապես այդպես էլ պարզ չեղավ՝ ինչ է այնտեղ կատարվել, որովհետև ոչ ոք կոնկրետ ոչինչ չասաց։ Իսկ եթե ՀՔԾ–ն որոշել է վարույթը կարճել, նշանակում է՝ խնդիր չկա։
–Բայց ՀՔԾ–ի տարածած հաղորդագրության մեջ ապացուցված է համարվել, որ Սյունիքի մարզպետն ապտակել է գործարար Սիլվա Համբարձումյանին։
–Ես արդեն ասացի՝ ինչ պետք է ասեի, ավելացնելու այլ բան չունեմ։ Մենք այստեղ ասելու բան չունենք, որովհետև դա այդ կնոջ և մարզպետի հարցն է։

Карине Ачемян Интервью с депутатом РПА Карине Ачемян
-Как Вы оцениваете решение специальной следственной службы РА прекратить уголовное дело, возбужденное  на основе заявления предпринимателя Сильвы Амбарцумян против губернатора Сюникской области Сурена Хачатряна(Лиска)? Некоторые члены РПА говорили, что коснутся проблемы однопартийца-губернатора после завершения предварительного следствия.
-У меня нет оценки, так как они между собой… Дело было прекращено, и кажется, они помирились, а значит вопроса не может быть.
-Как Вы, будучи женщиной, оцениваете поступок губернатора?
-Я не видела, и вообще не было понятно, что произошло, так как никто ничего конкретного не сказал. А если специальная следственная служба решила прекратить дело, то это означает, что проблемы нет.
-Однако в распространенном службой сообщении посчитали доказанным то, что губернатор Сюника нанес пощечину предпринимателю Сильве Амбарцумян.
-Я уже сказала то, что должна была сказать. Мне нечего добавить. Нам нечего сказать, так как это проблема этой женщины и губернатора.