Հայ-ռուսական տնտեսական կոնֆերանսի մասնակիցները սատարել են «Մայր Հայաստանի»՝ Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանին (տեսանյութ)
Գյումրիում կայացած հայ-ռուսական տնտեսական կոնֆերանսի մասնակիցները սատարել են Գյումրու ավագանու ընտրություններում «Մայր Հայաստանի» քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանին և հաղթանակ մաղթել նրան։
Նշենք, որ կոնֆերանսը նախաձեռնել էր Գյումրիի ավագանու ընտրություններում «Մայր Հայաստան» դաշինքի քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանը։ Քննարկումը նվիրված էր ազատ տնտեսական գոտու ստեղծման և հարկային ռեժիմի առումով Գյումրիին ազատ քաղաքի կարգավիճակ տալու «Մայր Հայաստան»-ի նախագծին։
Կոնֆերանսին մասնակցում էին Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության պետական, փորձագիտական և բիզնես շրջանակների ներկայացուցիչներ։

Участники армяно-российской экономической конференции поддержали кандидата в мэры Гюмри от блока «Мать Армения» Карена Симоняна (видео)
Участники прошедшей в Гюмри армяно-российской экономической конференции поддержали на выборах Совета старейшин кандидата в мэры города от блока «Мать Армения» Карена Симоняна и пожелали ему победы.
Отметим, что конференция была инициирована возглавляющим список блока «Мать Армения» на выборах городского совета Гюмри Кареном Симоняном. Обсуждение было посвящено проекту блока «Мать Армения» по созданию в городе свободной экономической зоны и провозглашению Гюмри свободным городом в плане налогового режима.
В конференции приняли участие представители государственных, экспертных и бизнес-кругов Республики Армения и Российской Федерации.