Գյումրին բոլոր հնարավորություններն ունի դառնալու Հայաստանի բիզնես, մշակութային և զբոսաշրջության մայրաքաղաք․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ)
«Մայր Հայաստան» դաշինքն այսօր՝ մարտի 21-ին, հայ-ռուսական տնտեսական կոնֆերանս էր կազմակերպել Գյումրիում՝ նվիրված ազատ տնտեսական գոտու ստեղծման և հարկային ռեժիմի առումով Գյումրիին ազատ քաղաքի կարգավիճակ տալու «Մայր Հայաստան»-ի նախագծի քննարկմանը։
Հիմնական բանախոսը «Մայր Հայաստան» շարժման առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանն էր։
Նրա խոսքով՝ «Մայր Հայաստանի» առաջարկի կյանքի կոչվելու դեպքում Գյումրին կունենա շուրջ 500 միլիոն դոլարի ներդրում, մոտ 15.000 նոր աշխատատեղ, բիզնեսի զարգացում և մարդկանց կյանքի որակի դրական փոփոխություն:
Անդրանիկ Թևանյանը վստահ է՝ Գյումրին բոլոր հնարավորություններն ունի դառնալու Հայաստանի բիզնես, մշակութային և զբոսաշրջության մայրաքաղաք:
Նշենք, որ կոնֆերանսը նախաձեռնել էր Գյումրիի ավագանու ընտրություններում «Մայր Հայաստան» դաշինքի քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանը։
Մասնակցում էին Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության պետական, փորձագիտական և բիզնես շրջանակների ներկայացուցիչներ։

У Гюмри есть все шансы стать бизнес-, культурной и туристической столицей Армении – Андраник Теванян (видео)
Сегодня, 21 марта, блок «Мать Армения» организовал в Гюмри армяно-российскую экономическую конференцию, посвященную обсуждению проекта блока «Мать Армения» по созданию в городе свободной экономической зоны и провозглашению Гюмри свободным городом в плане льготного налогового режима.
Основным докладчиком выступил лидер движения «Мать Армения» Андраник Теванян.
По его словам, в случае реализации предложения блока «Мать Армения» в Гюмри будут привлечены инвестиции на 500 млн долларов, созданы 15.000 новых рабочих мест, это поспособствует развитию бизнеса и позитивному изменению качества жизни людей.
Андраник Теванян уверен, что у Гюмри есть все шансы стать бизнес-, культурной и туристической столицей Армении.
Отметим, что конференция была инициирована кандидатом в мэры Гюмри от блока «Мать Армения» Кареном Симоняном.
В мероприятии, в очном и дистанционном форматах, приняли участие представители государственных, экспертных и бизнес-кругов Республики Армения и Российской Федерации.