Մեկը պատերազմ է պատրաստում, մյուսը՝ փախուստ ու ալիբի
Իլհամ Ալիևն ասել է, որ անկախ հայկական պետությունը «ըստ էության ֆաշիստական պետություն է», ուստի «ֆաշիզմը պետք է ոչնչացվի»
Սա «հիանալի առիթ» է Նիկոլ Փաշինյանի համար ևս մեկ անգամ ճանաչելու համար Արցախը որպես Ադրբեջանի մաս, հրաժարվելու Իրանի հետ զորավարժություններից, ինչպես նաև դուրս բերելու ռուս սահմանապահներին ևս մի քանի վայրից...
Բայց թեև ոչ.... կարող եք անմիջապես հանել 102֊րդ բազան, դուրս գալ ՀԱՊԿ-ից, պատռել Ռուսաստանի Դաշնության հետ բարեկամության պայմանագիրը, լուծարել ՀՕՊ միացյալ համակարգը և կլինի «խաղաղություն» «բոլորի» համար...
Նկատի ունեցեք նաև, որ Ալիևի սպառնալիքների ֆոնին Փաշինյանը ոչ միայն փաստացի արդարացրել է նրա գնահատականը «ֆաշիստական պետության մասով», այլ նաև տեղեկատվության արտահոսք է կազմակերպել ու հայտնել, որ ղարաբաղյան հիմնախնդրի վերաբերյալ փաստաթղթերի փաթեթների հրապարակում է սպասվում առաջիկայում։

Один готовит войну, другой – побег и алиби
Ильхам Алиев заявил, что независимое армянское государство «по сути является фашистским государством», и поэтому «фашизм должен быть уничтожен».
Чем не повод для Никола Пашиняна ещё раз признать Карабах частью Азербайджана, отказаться от очередных учений с Ираном, а также вывести российских пограничников ещё из нескольких локаций.
А хотя нет, можно сразу 102 базу вывести, выйти из ОДКБ, разорвать договор о дружбе с РФ, распустить совместную систему ПВО и будет всем «мир, труд, жвачка»...
Заметьте, что на фоне угроз Алиева Пашинян через действующее в Армении американское СМИ-иноагент слил информацию о готовящейся публикации пакета документов по карабахской проблеме.