ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Խաչիկ Գալստյանի պարզաբանումը
Գագիկ Ծառուկյանը վերջին շաբաթվա ընթացքում բացակայում էր հանրապետությունից: Իր կարճատև արձակուրդն անց էր կացնում արտերկրում՝ ընտանիքի անդամների հետ:
Թե՛ արձակուրդի օրերին, թե՛ վերադառնալուց հետո, նրան մշտապես զեկուցվել է Հայաստանում տեղի ունեցող առավել կարևոր իրադարձությունների մասին: Գագիկ Ծառուկյանը քաջատեղյակ է կուսակցության անվան հետ կապվող տարբեր առաջարկներին, վերլուծություններին, մեկնաբանություններին ու նաև կեղծ լուրերի միտումնավոր տարածման փաստերին: Նա այդ ամենն ընդունել է ի գիտություն:
Հավելեմ նաև, որ առաջիկա ամսվա ընթացքում Գագիկ Ծառուկյանի աշխատանքային գրաֆիկը խիստ հագեցած է՝ նախատեսված են բազմաթիվ հանդիպումներ, ընդունելություններ, աշխատանքային խորհրդակցություններ, բարեգործական ակցիաներ:

Пояснение, данное пресс-секретарем лидера ППА Гагика Царукяна Хачиком Галстяном
В течение последней недели лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян отсутствовал в республике. Свой кратковременный отпуск он провел заграницей с членами семьи.
Как во время отпуска, так и по возвращении в Армению ему постоянно докладывали о наиболее важных событиях, происходящих в Армении. Гагику Царукяну известно о различных предложениях, анализах и комментариях, связанных с именем партии, а также о фактах преднамеренного распространения ложной информации. Всë это он принял во внимание.
Добавлю также, что в течение ближайшего месяца рабочий график Гагика Царукяна крайне насыщен: запланированы многочисленные встречи, приемы, рабочие совещания, благотворительные акции.