«Մայր Հայաստանը» դատական կարգով վիճարկում է Երևանում «կարմիր գծերի» թանկացման իրավաչափությունը
Դեկտեմբերի 6-ին` ժամը 14:30-ին, Վարչական դատարանը կոլեգիալ կազմով շարունակելու է քննել «Մայր Հայաստան» խմբակցության դիմումը, որով վիճարկվում է Երևան քաղաքում «կարմիր գծերի» թանկացման իրավաչափությունը: Մենք պահանջում ենք չեղարկալ թանկացման որոշումը:
Նախորդ նիստը հետաձգվել էր Երևանի քաղաքապետի և ավագանու ներկայացուցչի` գործին մասնկացելուն ունակ չլինելու հիմքով:
Դատարանում «Մայր Հայաստան» խմբակցության շահերը ներկայացնում է իրավագետ Վահե Գրիգորյանը, ով հանդիսանում է նաև «Նովալեքս» փաստաբանական գրասենյակի ավագ գործընկեր:

«Мать Армения» в судебном порядке оспаривает правомерность повышения цен на «красные линии» в Ереване
Уважаемые граждане,
6 декабря в 14:30 административный суд в коллегиальном составе продолжит рассмотрение иска фракции «Мать Армения», которым оспаривается правомерность повышения цен на парковочные «красные линии» в Ереване. Мы требуем отменить решение о подорожании.
Предыдущее заседание было перенесено из-за неспособности мэра Еревана и представителя Совета старейшин участвовать в рассмотрении дела.