Արգիշտի Քյարամյանն ազատման դիմում է գրել: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ Քննչական կոմիտեի տարածած հաղորդագրությունից:
«Եկել է պահը հայտնելու ձեզ՝ Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահի պաշտոնից հրաժարվելու՝ իմ կայացրած որոշման մասին։ Այն բխում է վերջին շրջանում ընդհանուր իրավապահ համակարգի գործունեության շուրջ ստեղծված իրավիճակից ածանցվող ներքին վերագնահատումներից»,-գրել է նա։
Նա 2021թ. հուլիսի 12-ին էր նշանակվել ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ։
Արգիշտի Քյարամյանն ազատման դիմում է գրել

Аргишти Кярамян подал в отставку с поста председателя СК
Аргишти Кярамян написал заявление об освобождении от должности председателя Следственного комитета РА.
«Уважаемые соотечественники, дорогие сотрудники Следственного комитета Республики Армения, коллеги!
Пришло время сообщить вам о моем решении подать в отставку с поста председателя СК РА. Оно обусловлено внутренними переоценками, связанными с ситуацией, сложившейся вокруг деятельности в последний период правоохранительной системы в целом», – указал, в частности, Кярамян.