«Վերին Լարս» անցակետն անցնելու համար ավելի քան 300 հայկական բեռնատար է սպասում
Ռուս–վրացական սահմանի «Վերին Լարս» անցակետն անցնելու համար ավելի քան 300 հայկական բեռնատար սպասում է էլեկտրոնային հերթի մեջ: Sputnik-Արմենիան գրում է, որ, այդ մասին տեղեկացնում է Հյուսիսային Օսեթիայի ճանապարհային երթևեկության կազմակերպման կենտրոնը:
«Հյուսիսային Օսեթիայի ճանապարհային երթևեկության կազմակերպման կենտրոնը հայտնում է, որ այս պահին հերթի մեջ սպասում է 965 բեռնատար: Դեպի Վրաստան մեկնելու համար էլեկտրոնային հարթակում գրանցված է 303 հայկական բեռնատար։
Վիճակագրական տվյալների համաձայն՝ ամեն օր Վերին Լարսով անցնում է շուրջ 150 հայկական բեռնատար։
Հիշեցնենք, որ Վերին Լարսը միակ գործող ցամաքային ճանապարհն է, որը Հայաստանը կապում է Ռուսաստանի հետ (Վրաստանի տարածքով)»,-ասվում է լուրում:

Более 300 армянских грузовиков ожидают проезда через «Верхний Ларс»
Более 300 армянских грузовиков находятся в электронной очереди на проезд через российско-грузинскую границу в пункте пропуска «Верхний Ларс в Северной Осетии. Об этом сообщается на сайте Центра организации дорожного движения Северной Осетии.
Всего в очереди, по последним данным, зарегистрировано 965 фур. Из них в электронной очереди на проезд в Грузию стоят 303 армянских грузовика.
С утра 5 ноября проезд через Ларс закрылся для фур из-за снега на участке Гудаури-Коби автомобильной дороги Мцхета-Степанцминда-Ларс. С утра 6 ноября движение восстановлено.
По статистике, ежедневно через «Верхний Ларс» проезжают порядка 150 армянских фур.
Напомним, Военно-Грузинская дорога – единственный действующий сухопутный маршрут, связывающий Армению с Россией (через Грузию).