Սոցիոլոգ. «Երիտասարդների 15,4%–ը մտադիր է հեռանալ Հայաստանից»
Այսօր հրավիրված ասուլիսում Հայկական սոցիոլոգիայի ասոցիացիայի ղեկավար, սոցիոլոգ Գևորգ Պողոսյանը ներկայացրել է 1065 երիտասարդների շրջանում անցկացված  սոցհարցումների  արդյունքները։
–Երիտասարդ հարցվածների մոտ 62%–ը ապագան կապում է Հայաստանի հետ, 15,4%–ը մտադիր է հեռանալ, 22%–ը դեռ կողմնորոշված չէ,–ասել է նա։
Ըստ  Գևորգ Պողոսյանի՝ երիտասարդների արժեքային համակարգը ստուգող հարցից պարզ է դարձել, որ հարցվածների 67%–ի համար առաջին տեղում ընտանիքն է, 18%–ի համար կարևոր է աշխատանքը, իսկ 9%–ը մեծ նշանակություն է տալիս ընկերներին ու ծանոթներին։

Социолог: «15,4% представителей молодежи намерены покинуть страну»
На сегодняшней пресс-конференции председатель Армянской социологической ассоциации Геворг Погосян представил результаты опроса, проведенного среди 1065 представителей молодежи.
«62% опрошенных связывают будущее с Арменией, 15,4% - намерены покинуть страну, 22% - пока не сориентировались с выбором», - отметил он.
По словам Геворга Погосяна, по вопросу, нацеленному на проверку системы ценностей молодежи, стало ясно, что для 67% респондентов  на первом месте стоит семья, для 18%  - работа, а  для 9% важны  друзья и знакомые.