Իվանիշվիլին առաջին անգամ կգլխավորի «Երազանքի» նախընտրական ցուցակը
Գալիք խորհրդարանական ընտրություններում իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության ցուցակն առաջին անգամ կգլխավորի կուսակցության հիմնադիր և պատվավոր նախագահ, միլիարդատեր Բիձինա Իվանիշվիլին, հայտնում է «Էխո Կավկազա»-ն։
2012 թվականին «Երազանքի» ցուցակը գլխավորել էր Կախա Կալաձեն (այժմ՝ Թբիլիսիի քաղաքապետ), 2016 թվականին՝ նախկին վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլին, 2020 թվականին՝ նախկին վարչապետ Գիորգի Գախարիան։
«Վրացական երազանքի» նախընտրական ցուցակի առաջին քսանյակը հրապարակել է երկրի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։ Դրանում ընդգրկված են առաջնորդներ, գործող պատգամավորներ, օլիմպիական չեմպիոններ, «Ժողովրդի իշխանություն» կուսակցության անդամներ, ինչպես նաև կուսակցության նոր դեմքեր։

Иванишвили впервые возглавит предвыборный список «Грузинской мечты»
Список правящей партии «Грузинская мечта» на предстоящих выборах в парламент впервые возглавит основатель и почетный председатель партии, миллиардер Бидзина Иванишвили.
В 2012-ом список «Мечты» возглавлял Каха Каладзе (ныне – мэр Тбилиси), в 2016-ом – экс-премьер Георгий Квирикашвили, в 2020-ом – экс-премьер Георгий Гахария.
Первую двадцатку предвыборного списка «Грузинской мечты» огласил премьер-министр страны Ираклий Кобахидзе. В него вошли лидеры, действующие депутаты, олимпийские чемпионы, члены формально отколовшейся от «Мечты» партии «Сила народа», а также новые лица партии.