Հասկանում եք չէ՞, որ մենակ Ադրբեջանն է ասում՝ Արցախում չի եղել էթնիկ զտում, և մեկ էլ՝ դուք․ Խաչատրյանը՝ ՔՊ-ին (տեսանյութ)
«Հետաքրքիր արտահայտություն հնչեց պարոն Հովհաննիսյանի ելույթում, ասում է՝ ստորագրելու արդյունքում Արցախը հայաթափվեց: Փաստորեն հայաթափվեց ոչ թե Ադրբեջանի ցեղասպանական էթնիկ զտման ու զինված կոնֆլիկտի արդյունքում, այլ հայաթափվեց, որովհետև ստորագրվել է մի թուղթ, որը ոչ նա է տեսել, ոչ ուրիշ մեկը...»,-ԱԺ-ում, արձագանքելով ՔՊ-ական Արթուր Հովհաննիսյանի ելույթին, ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը:
«Ասում են՝ յուղը վրեն զենքերը հանձնեցիք: ՊԲ-ն ենթարկվում էր ՀՀ իշխանություններին»,- հընդգծեց Արթուր Խաչատրյանը։

Депутат – действующим властям: «Понимаете, что только Азербайджан и вы заявляете, что в Арцахе не было этнической чистки?» (видео)
«В выступлении господина Ованнисяна прозвучало интересное выражение. Он говорит, что в результате подписания бумаги армяне Арцаха были изгнаны. Фактически, армяне были изгнаны из Арцаха не в результате геноцидальной этнической чистки и вооруженного конфликта со стороны Азербайджана, а потому что была подписана бумага, которую никто не видел…», – заявил в НС депутат от фракции «Армения» Артур Хачатрян, комментируя выступление депутата от правящего «Гражданского договора» Артура Ованнисяна.
«Говорит, мол, отдали вооружения, которые не были даже использованы. Между тем, Армия обороны подчинялась властям РА», – подчеркнул Хачатрян.