Խոստացել է ու խաբել․ Փաշինյանը անդրադարձավ 6 տարի առաջ տված սուտ խոստմանը (տեսանյութ)
Կառավարության սեպտեմբերի 5-ի նիստում Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարում է․ «Գյուղատնտեսության ոլորտի հետագա զարգացման մեր կարևորագույն պրոբլեմներից մեկը ջրային ռեսուրսների ճիշտ կառավարումն է։ Ես հանձնարարական եմ տվել երևի մեկ-երկու ամիս առաջ, որ մենք պետք է ջրային ռեսուրսների պետական ծրագիր ունենանք, այդ ծրագիրը որդեգրենք և ներդնենք։ Որովհետև ՀՀ-ում չկա էդպիսի բնակավայր, որ ոռոգման և խմելու ջրերի խնդիր չունենանք։ Այսինքն չկա էդպիսի բնակավայր, որ գնանք ասենք էդ խնդիրը լուծված է»։
Հիշեցնենք, Նիկոլ Փաշինյանը 2018 թվականին իշխանության եկավ ոռոգման ջրի հետ կապված մի շարք խոսոտումներով, որոնք պարբերաբար կրկնում էր։
Օրինակ՝
2018թ․ հայտնի իրադարձությւոններից 3 ամիս անց՝ օգոստոսի 10-ին, գնում է Տավուշի մարզի Բերդ համայնք ու հայտարարում․ «Այո, ոռոգման ջուր չկա, համաձայն եմ․ այ պետության պատասխանատվությունն ա, որ ինքը աշխատի, որ ոռոգման ջուր լինի»։
Նույն օրը նաև այցելում է Նոյեմբերյան համայնք ու հայտարարում․ «Մենք պետք է երկարաժամկետ խնդիր դնենք, որ մեր հողատարածքներում ոռոգման ջուրն այնքան հասանելի լինի, ինչքան հոսանքն է հասանելի»:
Այս խոստումներից 6 տարի անց հայտարարում է, որ՝ չկա գյուղ, որ չունենա ջրի խնդիր և նոր միայն մտածում է ջրային ռեսուրսների պետական ծրագրի մասին։
Ոռոգման ջրի թեմային անդրադարձել ենք Yerevan.Today-ի հեղինակային «Տեղեկանք Նիկոլ Փաշինյանին ընտրածների համար» նախագծի 5-րդ և 45-րդ տեղեկանքներում։

Пообещал и обманул: Пашинян коснулся обещания, данного народу 6 лет назад (видео)
На заседании правительства 5 сентября Никол Пашинян заявил, что необходима госпрограмма по водным ресурсам.
«Одной из наших важнейших проблем для дальнейшего развития сельскохозяйственного сектора является правильное управление водными ресурсами. Я дал поручение, наверное, месяц или два назад, у нас должна быть государственная программа по водным ресурсам, мы должны принять и внедрить эту программу. Потому что в Армении нет такого населенного пункта, где у нас не было бы проблем с орошением и питьевой водой», – заявил Пашинян.
Напомним, что Никол Пашинян пришел к власти в 2018 году с рядом обещаний, связанных с оросительной водой, которые он регулярно повторял.
Например:
Спустя 3 месяца после известных событий 2018 года, 10 августа, он посетил общину Берд Тавушского марза, где заявил: «Да, оросительной воды нет, согласен. И обязанность государства – работать, чтобы проблема оросительной воды была решена».
В тот же день он также посетил общину Ноемберян, где заявил: «Мы должны поставить долгосрочную задачу, чтобы оросительная вода была такой же доступной, как и электричество».
Спустя 6 лет после этих обещаний Пашинян заявляет, что нет села, в котором не было бы проблемы с оросительной водой, и только сейчас думает о государственной программе по водным ресурсам…