Երևանցու վճարած տրանսպորտի գումարների զգալի մասը չի հասնում քաղաքային բյուջե․ Մանուկ Սուքիասյան (տեսանյութ)
«Մայր Հայաստանն» ակցիաների շարք է սկսել՝ ընդդեմ քաղաքային տրանսպորտի թանկացման։
Արաբկիր վարչական շրջանում իրականացվող իրազեկման ակցիայի ժամանակ Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Մանուկ Սուքիասյանը հայտարարել է, որ երևանցու վճարած տրանսպորտի գումարների զգալի մասը չի հասնում քաղաքային բյուջե։ Մանուկ Սուքիասյանը դա որակել է թալան և բյուջեի մսխում։
Նա նաև հիշեցրել է, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը հունվարի 1-ից թանկացնելու է Երևանի քաղաքային տրանսպորտը՝ այն հասցնելով մեկ ուղևորափոխադրման համար մինչև 300 դրամի։
Փոխարենը Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցությունն առաջիկա նիստում ներկայացրնելու է նախագիծ, որով քաղաքային տրանսպորտը մեկ ուղևորափոխադրման համար մնալու է 100 դրամ, շատ օգտվելու դեպքում գինը կլինի 100 դրամից էլ ցածր, իսկ թոշակառուների և հաշմանդամների համար քաղաքային տրանսպորտը կլինի անվճար։

Ощутимая часть транспортных платежей ереванцев не доходит до городского бюджета – Манук Сукиасян (видео)
Фракция «Мать Армения» Совета старейшин Еревана начала ряд акций против предстоящего подорожания городского транспорта.
В ходе акции оповещения в административном округе Арабкир руководитель фракции «Мать Армения» Манук Сукиасян заявил, что ощутимая часть транспортных платежей ереванцев не доходит до городского бюджета. Он назвал это грабежом и растратой бюджета.
Он также отметил, что партия «Гражданский договор» с 1 января 2025 года повысит тарифы на городской транспорт Еревана, доведя стоимость 1 проезда до 300 драмов.
В противовес этому фракция «Мать Армения» на ближайшем заседании Совета старейшин Еревана представит проект, согласно которому стоимость 1 проезда в городском транспорте останется на уровне 100 драмов, а при многократном пользовании – ниже 100 драмов. Для пенсионеров и инвалидов проезд на общественном транспорте, согласно проекту фракции «Мать Армения», будет бесплатным.