«Մայր Հայաստանն» սկսում է ակցիաների շարք․ «Ո՛չ քաղաքային տրանսպորտի թանկացմանը», «Ո՛չ թալանին»
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն՝ իրեն կցված շրջանակների հետ, 2025թ․ հունվարի 1-ից թանկացնելու է Երևանի քաղաքային տրանսպորտը՝ այն հասցնելով մեկ ուղևորափոխադրման համար մինչև 300 դրամի։
Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցությունը ներկայացրել է նախագիծ, որով քաղաքային տրանսպորտը մեկ ուղևորափոխադրման համար մնալու է 100 դրամ, իսկ շատ օգտվելու դեպքում գինը կլինի 100 դրամից էլ ցածր։ Թոշակառուների և հաշմանդամների համար, ըստ «Մայր Հայաստանի» նախագծի, քաղաքային տրանսպորտը կլինի անվճար։
Մեր դիտարկումներով՝ քաղաքացիներից շատերը տեղյակ չեն թանկացումներից, ինչպես նաև քաղաքային տրանսպորտի գնին վերաբերող «Մայր Հայաստանի» նախագծից։ Տեղեկատվական բացը լրացնելու համար նախատեսում ենք տարատեսակ միջոցառումներ՝ այդ թվում փողոցային ակցիաներ։
Իրազեկման առաջին ակցիան կմեկնարկի սեպտեմբերի 3-ին, ժամը 18։00-ին՝ Արաբկիր վարչական շրջանի Սուրբ Խաչ եկեղեցու հարակից տարածքից (Կոմիտաս 64)։

«Мать Армения» проведет ряд акций: «Нет подорожанию городского транспорта!», «Нет грабежу!»
Партия «Гражданский договор» вместе с закрепленными за ней кругами с 1 января 2025 года повысит тарифы на городской транспорт Еревана, доведя стоимость 1 проезда до 300 драмов.
Фракция «Мать Армения» Совета старейшин Еревана представила проект, согласно которому стоимость 1 проезда в городском транспорте останется на уровне 100 драмов, а при многократном пользовании – ниже 100 драмов. Для пенсионеров и инвалидов проезд на общественном транспорте, согласно проекту фракции «Мать Армения», будет бесплатным.
По нашим наблюдениям, многие из граждан не осведомлены о предстоящих подорожаниях, как и не знакомы с проектом фракции «Мать Армения» касательно тарифов на транспорт. Для восполнения информационного пробела мы планируем проведение различных мероприятий, в том числе уличных акций.
Первая акция информирования стартует 3 сентября в 18:00 с прилегающей к церкви Сурб Хач территории (ул. Комитаса, 64) в административном округе Арабкир.