Եթե փակենք Արցախի թեման, Ադրբեջանը նոր վտանգավոր էջ կբացի Հայաստանի համար․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ)
«Հարգելի՛ քաղաքացիներ, եթե դուք մտածում եք, որ Արցախի հարցը փակելով՝ մենք հանգիստ կապրենք, ապա ճիշտ հակառակն է․ Արցախի հարցը փակելով՝ բացվելու է «Արևմտյան Ադրբեջանի» հարցը»,-Արցախի Հանրապետության օրվան նվիրված «ԱՐՑԱԽԻ ԹԵՄԱՆ ՓԱԿՎԱԾ ՉԷ» խորագրով «Մայր Հայաստան» ժողովրդական շարժման կազմակերպած քննարկման ժամանակ հայտարարել է քաղաքագետ Երվանդ Բոզոյանը։
Նա ընդգծել է, որ Արցախը միշտ վահանի դեր է կատարել Հայաստանի համար, իսկ այն հանձնելը նշանակում է թևեր տալ ադրբեջանական այն շրջանակներին, ովքեր երազում են, որ Երևանը լինի ադրբեջանական քաղաք։
«Եթե փակենք Արցախի թեման, Ադրբեջանը նոր վտանգավոր էջ է բացելու Հայաստանի համար։
Ունենք երկու ճանապարհ՝ կա՛մ Հայաստանը կզարգացնենք՝ հիմք դնելով, որ կարողանանք լուծել նաև Արցախի խնդիրը, կա՛մ Հայաստան չի լինելու»,-ասել է Երվանդ Բոզոյանը։

Если закроем тему Арцаха, Азербайджан откроет для Армении новую опасную страницу – Ерванд Бозоян (видео)
«Уважаемые граждане, если вы думаете, что с закрытием вопроса Арцаха мы спокойно заживем, то наоборот: с закрытием этого вопроса откроется вопрос «Западного Азербайджана»», – заявил политолог Ерванд Бозоян в ходе обсуждения «ТЕМА АРЦАХА НЕ ЗАКРЫТА», организованного народным движением «Мать Армения» по случаю Дня Республики Арцах.
Он подчеркнул, что Арцах всегда выполнял роль щита для Армении, а его сдача означает, что свою голову поднимут те азербайджанские круги, которые мечтают о том, чтобы Ереван стал азербайджанским городом.
«Если закроем тему Арцаха, Азербайджан откроет для Армении новую опасную страницу.
У нас 2 пути: или развивать Армению, заложив в основу необходимость решения в том числе вопроса Арцаха, или Армении не будет», – сказал Ерванд Бозоян.