Փաշինյանի նստավայրի շենքի ջեռուցման ջրագծերի համակարգը փոխելու համար հատկացվեց 4,4 մլն դրամ
Կառավարությունն իր այսօրվա նիստում որոշեց 4,4 մլն դրամ հատկացնել Փաշինյանի աշխատակազմի վարչական շենքի (Երևան, Հանրապետության հրապարակ, Կառավարական տուն 1) ջերմամատակարարման մայրուղային խողովակաշարերի վերակառուցման և կաթսայատան վերազինման նախագծանախահաշվային փաստաթղթերի մշակման խորհրդատվական ծառայության ֆինանսավորումն ապահովելու նպատակով:
Որոշման հիմնավորման մեջ նշվում է, որ շենքի ջեռուցման ջրագծերի համակարգը գտնվում է ֆիզիկապես մաշված վիճակում և ենթակա է փոխարինման:
Ի կատարումն նշված հանձնարարականի՝ ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի և «ԱՐԽԻ ԹՈՒԼՍ» ՍՊԸ-ի միջև օգոստոսի 5-ին կնքվել է շենքի ջերմամատակարարման մայրուղային խողովակաշարերի վերակառուցման և կաթսայատան վերազինման նախագծանախահաշվային փաստաթղթերի մշակման խորհրդատվական ծառայության մատուցման պետական գնման պայմանագիրը 4,4 մլն դրամ ընդհանուր արժեքով:

На замену системы отопления административного здания аппарата Пашиняна потратят 4,4 млн. драмов
Для обеспечения финансирования консультационной услуги по реконструкции магистральных трубопроводов теплоснабжения административного здания аппарата премьер-министра Армении и разработки проектно-сметной документации по переоборудованию котельной выделено 4,4 млн. драмов. Соответствующее решение принято 29 августа на заседании Правительства Армении.
В обосновании решения говорится, что система отопления административного здания аппарата премьер-министра физически изношена и подлежит замене.
Между Комитетом по градостроительству Армении и ООО «АРХИ ТУЛС» 5 августа подписан соответствующий договор общей стоимостью в 4,4 млн. драмов.