Ու հլը կարող է զարմանաք, թե ինչու ենք էս օրի՞ն
Ասում էինք՝ սաղ աշխարհը խառնվել է իրար, պատերազմների վտանգ կա, Թուրքիան ու Ադրբեջանը Հայաստանին էլի պահանջներ են ներկայացնում, իսկ Փաշինյանը արձակուրդում է, հեծանիվ է քշում, շրջագայում է։ Մեկ ամիսն ավարտվեց, եկել է գործի ու երկու օր միայն խոսում է մայթերի վրա կայանելուց։
Դա քաղաքապետի մակարդակի խոսակցություն է, թաղապետի մակարդակի խոսակցություն է․ դա ոստիկանության կարգավորելուն է, բայց անգամ ոստիկանապետի մակարդակ չէ, դա ոստիկանության սերժանտի մակարդակի խոսակցություն է։ Մեզ մոտ էդ խոսակցությունը մի քանի օր շարունակ տանում է երկրի ղեկավար իրեն կոչող մարդը, այն էլ՝ մեկ ամիս արձակուրդում անցկացնելուց հետո։ Տպավորություն է՝ որ ինքը արձակուրդում էր, էս ընթացքում էդ մի խնդիրն է առաջացել, դա էլ կլուծի ու պըրծ։
Ամբողջ աբսուրդը սրանով չի սահմանափակվում․ երեկ տեսանյութ է հրապարակել, հետո նստել-կարդացել է բոլոր քոմենթները, բոլոր կայքերում իր տեսանյութի քոմենթները ու դրել՝ նոր տեսանյութ է պատրաստել՝ նվիրված այդ մեկնաբանություններին։
Ամեն պետության ղեկավար էնքան զբաղված մարդ է, որ սոցցանց մտնելու, թերթ կարդալու ժամանակ չունի․ դրա համար էլ պահում են մամուլի ծառայություն, մեկի փոխարեն մի քանի աշխատող, որ մոնիթորինգ են անում ու ներկայացնում իր տեղեկանալուն արժանի նյութերը, նորությունները, գրառումները։ Բայց սա էնքան պարապ է, որ ինքն է կարդում հա՛մ էդ բոլորը, հա՛մ գրառումները սոցցանցերում, համ էլ դա քիչ է՝ կարդում է նաև գրառումների տակի քոմենթները ու տեսանյութով պատասխանում։

И вы еще удивляетесь, почему мы в таком состоянии?!
Мы говорили, что в мире все перемешалось, есть угроза войн, Турция и Азербайджан снова предъявляют Армении требования, а Пашинян в отпуске, ездит на велосипеде, путешествует. Отпуск закончился, спустя месяц он вышел на работу, и что же делает? Уже 2 дня как говорит о парковке на тротуарах.
Это разговор на уровне мэра, на уровне главы района, вообще этот вопрос должна регулировать полиция, но это разговор даже не на уровне начальника полиции, а на уровне сержанта полиции. У нас же об этом уже несколько дней говорит человек, называющий себя главой государства, и который целый месяц был в отпуске. Такое впечатление, что за это время у нас возникла лишь эта проблема, он решит ее и все, все будет прекрасно.
Весь абсурд этим не ограничивается: вчера глава нашей страны опубликовал видео, затем сел и стал читать все комментарии к нему, а после подготовил новое видео, посвященное уже этим комментариям.
Любой глава государства настолько занят, что у него времени заходить в социальные сети, читать газеты, и поэтому есть пресс-служба, несколько сотрудников вместо одного, которые проводят мониторинг и представляют достойные его внимания материалы, новости. Но этому настолько делать нечего, что он читает и новости, и посты в социальных сетях, и даже комментарии к ним.