Փաշինյանի վարկային մահակը
Օրերս ԱԺ-ում հերթական պարգևավճարն են բաժանել: Ամենայն հավանականությամբ՝ փաշինյանենց համար ատելի Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ: ՔՊԿ-ականները չեն պատրաստվում ստացված պարգևավճարներն ուղղել բարեգործական նպատակի:
Նիկոլ Փաշինյանի կուսակիցն ակամայից բացահայտել է «ժողվարչապետի» կառավարման տեխնոլոգիան ու թիմակիցներին պահելու մեթոդը:
«Հիփոթեքով բնակարան եմ ձեռք բերել և դեռ 50 հազար դոլարի չափով պարտք եմ բանկերին... Եվ իմ նման են իշխող թիմի 99 տոկոսը, ովքեր նույնպես հիփոթեքի տակ են ապրում և իրենց համար ցանկացած գումարը կենսական անհրաժեշտություն է...»,-հայտարարել է Փաշինյանի թիմակից պատգամավորը՝ այդպիսով բացահայտելով, թե ինչպես է իր կողքը պահում Փաշինյանը պատգամավորներին ու խոստովանելով, թե ո՞րն է ՔՊԿ-ականների բուն մոտիվացիան:
Փաշինյանը բոլորին վարկային գերության մեջ է պահում, որպեսզի նրանք հանուն այդ վարկը փակելու՝ ատամներով պաշտպանեն իշխանությունը: Կարճ ասած՝ փողն է ՔՊԿ-ականների մոտիվացիան, իսկ այդ մոտիվացիայի գինը՝ Հայաստանը (Արցախով նրանք արդեն վճարել են):

Кредитная дубинка Пашиняна
На днях в Национальном собрании раздали очередные премии. По всей видимости, в связи с ненавистным для пашиняновцев днем Конституции. Направить полученные премии на благотворительность ГД-аевцы явно не готовятся.
Однопартиец Никола Пашиняна невольно раскрыл управленческую технологию «народного премьера» и его метод удержания соратников.
«Я приобрел по ипотеке квартиру, и еще должен банкам около 50 тысяч долларов… В правящей команде около 99 процентов в том же положении: взяли ипотеку, и для них любая сумма имеет жизненно важное значение», – заявил соратник Пашиняна из числа депутатов, раскрыв тем самым то, как Пашинян удерживает рядом с собой депутатов, и признавшись в том, какова реальная мотивация ГД-аевцев.
Пашинян держит всех в кредитном плену, чтобы они ради закрытия этого кредита держались за власть зубами. Проще говоря, мотивацией ГД-аевцев являются деньги, а ценой этой мотивации – Армения (Арцахом они уже отплатили).