25-ամյա կոմպոզիտորի դին հայտնաբերվել է Սևանի ափից մոտ 70 մ հեռավորության և 4 մ խորության վրա. ՓԾ-ն մանրամասներ է հայտնում
25-ամյա կոմպոզիտոր Անահիտ Մնացականյանի դին հայտնաբերվել է հունիսի 3-ին ժամը 11։32-ին Սևանի ափից մոտ 70 մ հեռավորության և 4 մ խորության վրա: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հայաստանի Հանրապետության ՆԳՆ Փրկարար ծառայությունը:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեից «Արմենպրես»-ին հայտնել էին, որ Անահիտ Մնացականյանը, նախնական տվյալով, հայտնաբերվել է ջրահեղձ եղած վիճակում, քննության ընթացքում կնշանակվեն փորձաքննություններ մահվան պատճառները հասկանալու համար։
p6.jpg (393 KB)
p5.jpg (723 KB)
p7.jpg (211 KB)
p1.jpg (91 KB)
p2.jpg (123 KB)
Հունիսի 1-ին ժամը 12:23-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Սևանա լճի ափին գտնվող հյուրանոցի հյուրերից մեկը տևական ժամանակ է բացակայում է, սակայն իրերը տեղում են (ենթադրվում է, որ լճում խեղդվել է)։
Որոնողական աշխատանքներն իրականացվել են լճում, հարակից անտառում և հանդամասերում․ կիրառվել են ջրային և օդային հետախուզության միջոցներ՝ ստորջրյա «Гном» սարքավորում և անօդաչու թռչող սարք։

Спасатели после 2-дневных поисков обнаружили в озере Севан тело композитора Анаит Мнацаканян, сообщает Спасательная служба МВД.
Отец Мнацаканян 1 июня сообщил полиции, что его дочь, отправившаяся в зону отдыха «Best Western Bohemian Resort» на озере Севан, пропала.
В тот же день начались поисковые работы. Тело 25-летней Анаит нашли 3 июня в 11:32 на расстоянии 70 м от берега и на глубине 4 м.
Спасатели обнаружили в озере Севан тело композитора Анаит Мнацаканян