«Մայր Հայաստանը» դատապարտում է խայտառակ ու ամոթալի միջադեպը և ոստիկանական վայրագությունները
Այսօր տեղի է ունեցել խայտառակ ու ամոթալի միջադեպ Սարդարապատի հուշահամալիրի մոտ: Ոստիկանությունը խոչընդոտել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի և նրան ուղեկցող հոգևորականների մուտքը հուշահամալիր։
Սև բերետավորների ու ոստիկանական այլ ստորաբաժանումների միջոցով մի քանի անգամ փորձ է արվել կանգնեցնել Կաթողիկոսի ընթացքը, բայց ի վերջո մեր հոգևորականներին հաջողվել է բարձրանալ մինչև վերջ և Վեհափառ Հայրապետի առաջնորդությամբ հոգեհանգստյան աղոթք անել: Այդ ամենն ակնհայտորեն տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգով և նրա մուտքը հուշահամալիր ապահովելու համար:
«Մայր Հայաստանը» խստորեն դատապարտում է ՀՀ օրվա իշխանությունների այդ քստմնելի արարքը:
Մենք դատապարտում ենք նաև նախօրեին ոստիկանության կողմից ՀՀ ԱԺ պատգամավորների ու շարքային քաղաքացիների նկատմամբ բիրտ, ապօրինի ուժի կիրառումն ու խուլիգանական պահվածքը:
Այս ամենը ցույց է տալիս, որ Նիկոլ Փաշինյանը շատ լավ հասկանում է, որ այլևս չունի ժողովրդի աջակցությունը, չունի լեգիտիմություն և հենվում է բացառապես ուժային կառույցների, մասնավորապես՝ ոստիկանության վրա:
Ոստիկանական «սրերով» կարելի է կարճ ժամանակ իշխանություն պահել, բայց նույն այդ «սրերի» վրա հնարավոր չէ երկար նստած մնալ: Փաշինյանը լեգիտիմ չէ և պետք է հեռանա:

«Мать Армения» осуждает позорный и постыдный инцидент и полицейские зверства
Сегодня у мемориального комплекса «Сардарапат» произошел позорный и постыдный инцидент. Полиция воспрепятствовала посещению комплекса Католикосом всех армян Гарегином Вторым и сопровождавшими его священнослужителями.
Посредством «черных беретов» и других полицейских подразделений были предприняты попытки остановить Католикоса, но в итоге нашим священнослужителям удалось пройти к комплексу и провести под руководством Его Святейшества заупокойную молитву. Всё это очевидным образом произошло с распоряжения Никола Пашиняна и для обеспечения его прибытия в мемориальный комплекс.
«Мать Армения» решительно осуждает это этот гнусный шаг действующих властей РА.
Мы осуждаем также применение накануне полицией грубой, незаконной силы в отношении депутатов парламента и рядовых граждан, ее хулиганское поведение.
Всё это свидетельствует о том, что Никол Пашинян прекрасно понимает, что впредь не обладает поддержкой народа и легитимностью и что опирается исключительно на силовые структуры, в частности – на полицию.
Удерживать власть на полицейских штыках можно лишь непродолжительное время, и долго усидеть на них попросту невозможно. Пашинян нелегитимен и должен уйти.