«Քաղաքացիական պայմանագիր» VS «Վրացական երազանք» (հայ և վրացի ոստիկանների տարբերությունը)
Հայաստանում ոստիկանությունը վերածվել է պատժիչ ջոկատի։ Հարձակվել են ԱԺ պատգամավորների ու շարքային քաղաքացիների վրա։ Հարձակվել են ոհմակով ու քստմնելի ձևով։
Միջազգային հանրություն կոչվածը, մարդու իրավունքներով զբաղվող տարատեսակ կառույցները, տնաբույծ «իրավապաշտպանները» լուռ են։ Փոխարենը մենք մեծ աղմուկ ենք տեսնում, երբ վրացական ոստիկանությունն է գործում։ Ընդ որում՝ Վրաստանում ագրեսիվ են ոչ թե ոստիկանները, այլ ընդդիմադիրները, որոնք բացահայտորեն հանդես են գալիս որպես օտարերկրյա գործակալներ։ Հենց դրա համար էլ Արևմուտքը լռում է, երբ Հայաստանում ոստիկանությունն ԱԺ պատգամավոր է ծեծում և կոկորդը պատռում է, երբ Վրաստանում ոստիկանությունը պաշտպանվում է դրսի փողերով փողոց դուրս եկած ցուցարարներից։ Քանզի Հայաստանում օտարերկյա գործակալներն իշխանության մեջ են և նրանց դեմ խոսելու կարիք Արևմուտքը չունի։
Հայաստանի իշխանությունն ու Վրաստանի ընդդիմությունը կառավարվում են մեկ կենտրոնից։ Երկուսին էլ քսի են տվել սեփական պետության դեմ՝ հանուն այլոց շահերի սպասարկման։
Վրաստանում ոստիկանությունը պաշտպանում է այդ երկրի ինքնիշխանությունը և թույլ չի տալիս, որ Վրաստանն ուրիշի ձեռքում մանրադրամ դառնա։
Հայաստանում ոստիկանությունը պաշտպանում է Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությանը, որը ոչնչացնում է մեր երկրի ինքնիշխանությունը և ՀՀ–ն դարձրել է մանրադրամ՝ Ռուսաստանի ու Իրանի դեմ Արևմուտքի պայքարում։
Բիձինա Իվանիշվիլու առաջնորդած «Վրացական երազանքը» ավանդական ժողովրդավարության ու ազգային–պահպանողականության կողմնակից է։ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած «Քաղաքացիական պայմանագիրը» գլոբալ պատերազմի կուսակցության ծայրագավառ է և գործիք՝ գեդոնիզմի, գռեհիկ տրոցկիզմի ձեռքում։
Այն, ինչ տեղի է ունենում Հայաստանում ու Վրաստանում տեղավորվում է համաշխարհային գլոբալ հակամարտության ծիրում։ Թբիլիսիում «Վրացական երազանքը» պայքարում է, Երևանում «Քաղաքացիական պայմանագիրը»՝ վաճառքի հանում պետությունը։

«Гражданский договор» VS «Грузинская мечта» (разница между армянскими и грузинскими полицейскими)
Полиция в Армении превратилась в карательный отряд. Ее представители напали на депутатов НС и рядовых граждан. Напали стаей и в гнусной форме.
Так называемое международное сообщество, занимающиеся защитой прав человека различные структуры, доморощенные «правозащитники» молчат. Зато поднимается большая шумиха, когда действует грузинская полиция. Причем в Грузии агрессивны не полицейские, а оппозиционеры, которые открыто выступают в роли иностранных агентов. Именно поэтому Запад молчит, когда в Армении полицейский избивает депутата НС, и надрывает глотку, когда в Грузии полиция защищается от вышедших на улицу на иностранные деньги демонстрантов. В Армении иностранные агенты находятся во власти, и выступать против них Западу нет необходимости.
Власти Армении и оппозиция Грузии управляются из одного центра. Обоих натравили на собственное государство – во имя обслуживания чужих интересов.
В Грузии полиция отстаивает суверенитет своей страны и не позволяет, чтобы Грузия превратилась в разменную монету в чужих руках.
В Армении полиция отстаивают власть Никола Пашиняна, который уничтожает суверенитет нашей страны и превратил РА в разменную монету в борьбе Запада против России и Ирана.
Руководимая Бидзиной Иванишвили «Грузинская мечта» является сторонницей традиционной демократии и национал-консерватизма. Возглавляемая Николом Пашиняном партия «Гражданский договор» является колонией и инструментом партии глобальной войны, руководствующейся идеями гедонизма, вульгарного троцкизма.
То, что происходит в Армении и Грузии, умещается в канву глобальной мировой войны. В Тбилиси «Грузинская мечта» борется за государство, а в Ереване «Гражданский договор» выставляет государство на торги.
Вот и всё, что нужно знать о непосредственных причинах поведения армянских и грузинских полицейских.