ՀՀԿ պատգամավորները բացառել են Սերժ Սարգսյանի հնարավոր հրաժարականը
Վերջին շրջանում լուրեր են պտտվում, թե ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հնարավոր է հրաժարական տա՝ գնալով արտահերթ նախագահական ընտրությունների։ «7օր»-ը ՀՀԿ պատգամավորներից փորձել է ճշտել, թե որքանով է հնարավոր իրադարձությունների նման զարգացումը։ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Ռաֆիկ Պետրոսյանը բացառել է նման սցենարը՝ ասելով.
–Բացառում եմ 100 տոկոսով։ Նման բան չկա, նախադրյալներ չկան, որևէ հիմք չկա։ Ուղղակի չուզող մարդիկ են նման լուրեր տարածում։
Հանրապետական Հովհաննես Սահակյան իր հերթին այս տեղեկատվությունը անհեթեթություն է համարել և հավելել.
–Մեր ուղղությունը, քայլերի հերթականությունը մշտապես հանրությանը հայտնի ենք դարձնում և հրապարակային ենք գործում։ Ունենք այն, ինչ այսօր ունենք։ Դա անհեթեթություն է։

Депутаты РПА исключили возможную отставку Сержа Саргсяна
В последнее время муссируется информация о том, что президент РА Серж Саргсяна, возможно, подаст в отставку и пойдет на внеочередные выборы. «7or» попытался уточнить у депутатов фракции РПА, насколько возможно такое развитие событий. Депутат фракции РПА Рафик Петросян исключил такой сценарий, добавив:
«Я исключаю это на 100%. Ничего такого нет: для этого нет ни предпосылок, ни оснований. Такую информацию распространяют недоброжелательные люди».
В свою очередь, другой депутат фракции РПА Ованнес Саакян назвал эту информацию нелепостью.
«Мы постоянно оповещаем общество об избранном нами курсе, очередности действий и действуем публично. У нас есть то, что есть сегодня. Это нелепость», - заметил он.