Իրանը 30 000 մահապարտ է պատրաստում Իսրայելում ահաբեկչության համար
Թեհրանը շարունակում է սպառնալ Իսրայելին։ Իրանի կառավարությանը մոտ կանգնած «Ֆարս» գործակալությունը պնդում է, որ մոտ 30 հազար պաղեստինցիներ և սիրիացիներ վերջին ամիսներին բուռն կերպով մարզումներ են անցկացրել իսլամին ծառայելու նպատակով, որպեսզի պատերազմի դեպքում ներթափանցեն Իսրայել և այնտեղ ահաբեկչություններ իրականացնեն։
Ինչպես հայտնում է «IzRus»–ը, իրանական գործակալությունը նշել է, թե ապագա հնարավոր «շահիդները» պատրաստ են Իսրայելի դժվար պայմաններին և չեն վախենում մահից։

Иран готовит 30 000 смертников для совершения теракта в Израиле
Тегеран продолжает угрожать Израилю. Агентство «Фарс», связанное с правительством, утверждает, что около 30.000 палестинцев и сирийцев прошли в последние месяцы интенсивные тренировки с целью стать «солдатами» на службе ислама и в случае войны проникнув в Израиль, совершить там теракт.
Как передает «IzRus.co.il», иранское агентство утверждает, что потенциальные «шахиды» готовы к «тяжелым условиям Тель-Авива» и не боятся смерти.