Վ. Բոստանջյան. «Ես ավելացնելու բան չունեմ ԲՀԿ նախագահի խոսքերին»
ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վարդան Բոստանջյանի ասուլիսում հարց է հնչեցվել՝ մամուլում տեղեկություն է հրապարակվել, թե Ռոբերտ Քոչարյանն ու Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպում են ունեցել, արդյոք ինքը տեղյա՞կ է այդ հանդիպումից, և արդյոք ԲՀԿ–ն չի՞ քննարկում կոալիցիոն հուշագրով նախագահական ընտրություններին ոչ թե Սերժ Սարգսյանի, այլ մեկ ուրիշ թեկնածուի սատարելու հարցը։
Հարցին ի պատասխան՝ բանախոսը նշել է, թե ինքը տեղյակ չէ նման հանդիպման մասին և հավելել. «ԲՀԿ նախագահն իր մեկնաբանություններով ասեց այն, ինչ ասեց, և ես ավելացնելու բան չունեմ»։
Պատասխանելով մեկ այլ հարցի՝ օրերս վարչապետը Բրյուսելում հայտարարեց, թե 2012թ. խորհրդարանական ընտրություններն ամենաարդար և ամենաթափանցիկն են լինելու անկախ Հայաստանի պատմության մեջ, ինքը հավատո՞ւմ է այդպիսի ընտրություններ կազմակերպելու իշխանության ընդունակությանը, ասել է.
–Ես իրավունք չունեմ չհավատալու։
Նա նշել է, որ ինքն այն մարդկանց թվում է, ովքեր ընտրական նոր օրենսգրքի համահեղինակներն են, իսկ օրենսգիրքը ամենատարբեր միջազգային կառույցներով փորձաքննություն է անցել և արժանացել բարձր գնահատականի։
–Եթե ընտրությունների կազմակերպման գործընթացում որևէ թերացում նկատվի, ապա դա գալիս է քաղաքացիներից, քանի որ մենք դեռևս չունենք բարձր իրավագիտակցում,–նկատել է Վ. Բոստանջյանը։

Мне нечего добавить к словам лидера ППА - Вардан Бостанджян
На пресс-конференции депутата фракции «Процветающая Армения» Вардана Бостанджяна был озвучен вопрос о том, известно ли ему, что, согласно опубликованной в прессе информации, второй президент РА Роберт Кочарян и лидер партии «Процветающая Армения» (ППА) Гагик Царукян провели встречу, и не обсуждает ли ППА вопрос поддержки на президентских выборах не действующего президента Сержа Саргсяна, как это предусмотрено коалиционным меморандумом, а другого кандидата.
В ответ на это Бостанджян заявил, что он не в курсе этой встречи, подчеркнув при этом: «Своими комментариями председатель ППА всë сказал, и мне нечего добавить».
Что касается того, верит ли он в способность властей организовать справедливые выборы, учитывая озвученное недавно в Брюсселе премьер-министром РА заявление о том, что предстоящие парламентские выборы в Армении будут самыми справедливыми и прозрачными в истории независимой Армении, депутат ППА отметил:
«У меня нет права не верить в это».
По словам Бостанджяна, он принадлежит к числу тех людей, которые являются соавторами нового избирательного кодекса, а проект кодекса прошел экспертизу в разных международных инстанциях, удостоившись высокой оценки.
«Если в процессе организации выборов будет замечено какое-то упущение, то причиной этого будут граждане, так как у нас пока нет высокой степени осознания силы закона», - заметил Вардан Бостанджян.