ԲՀԿ–ականը ԱԺ նախագահի հրաժարականը պայմանավորում է ընտրություններով
Մեկնաբանելով Հովիկ Աբրահամյանին արված ՀՀ ԱԺ նախագահի պաշտոնից հրաժարվելու առաջարկը՝ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Վարդան Բոստանջյանը «7օր»–ին ասել է.
–Ընտրությունները քաղաքական ուժերի պայքար են։ Այս պարագայում որպես քաղաքական մարմին շատ տրամաբանական է, որ ԱԺ խոսնակը ազատ լինի այս գործառույթից, որպեսզի կարողանա ամբողջությամբ նվիրված լինել այդ գործին։ Դա է ամբողջ տրամաբանությունը։

Депутат ППА: «Вполне логично, чтобы спикер НС, как политическое лицо, освободился от своих функций»
Комментируя сделанное председателю НС Овику Абрамяну предложение отказаться от исполняемой должности, депутат фракции «Процветающая Армения» Вардан Бостанджян заявил «7or».
«Выборы – это борьба политических сил. Исходя из этого, вполне логично, чтобы спикер НС, как политическое лицо, освободился от своих функций, чтобы полностью посвятить себя этому делу. Вот и вся логика этого предложения!», - заметил он.