Իրանի ռազմածովային ուժերը ներկայացրել են անօդաչու ստորջրյա սարք, որը կարող է հայտնաբերել եւ վնասազերծել ծովային ականները, տեղեկացրել է Tasnim-ը։
Տեղական արտադրության ստորջրյա անօդաչուն ներկայացվել է շաբաթ օրը, Իրանի ՌԾՈւ նվաճումների ցուցահանդեսում։
Ստորջրյա սարքը կարող է հայտնաբերել եւ վնասազերծել ստորջրյա տարբեր ականներ եւ ունի բազմաթիվ սարքավորումներ։
Իրանական սարքը կարող է սուզվել 200 մետր խորությամբ՝ 24-ժամյա ծառայության ժամկետով։
Իրանն ստեղծել է ստորջրյա դրոն, որը կարող են հայտնաբերել և վնասազերծել ծովային ականները

Военно-морские силы Ирана представили беспилотный подводный аппарат, способный обнаруживать и обезвреживать морские мины, сообщает «Tasnim».
Подводный беспилотник местного производства был представлен на выставке достижений ВМС Ирана в субботу.
Подводный аппарат может обнаруживать и обезвреживать различные подводные мины и имеет на борту широкий спектр оборудования.
Иранский БПЛА может погружаться на глубину до 200 метров со сроком службы 24 часа.
Иран разработал подводный дрон, способный обнаруживать и обезвреживать морские мины